Rolex Datejust 36mm 126203 Golden Dial Domed Bezel Oyster Bracelet
$898.00 Original price was: $898.00.$229.00Current price is: $229.00.
Rolex Datejust 126281RBR White Dial 36mm
$898.00 Original price was: $898.00.$239.00Current price is: $239.00.
Longines Men’s L48743227 Flagship Automatic Two-Tone Stainless Steel Watch
$1,775.00 Original price was: $1,775.00.$246.18Current price is: $246.18.
Description
two-tone stainless steel Bracelet. stainless steel case. gold tone stainless steel bezel. white dial with Gold-Tone hands and Gold-Tone index hour markers. automatic. automatic movement. sapphire crystal. 40mmx 40mmx 8mm case. 20mm band width. 50 meters water resistant. L48743227
| Brand | Longines |
| Gender | Male |
| Model | L48743227 |
| Series | Flagship |
| Movement | Automatic |
| Water Resistant | 50 Meters |
| Speacial Features | Automatic |
| Band Material | Bracelet |
| Band Color | Two-Tone |
| Band Width | 20 mm |
| Band Length | Men’s Standard |
| Band Type | Bracelet |
| Clasp | Deployment |
| Case Material | Stainless steel |
| Case Size | 40 mm x 40mm |
| Case Thickness | 8 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Snap-down |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | White |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Push-pull |
| Bezel | Gold tone stainless steel |
| Dial Hands | Gold-Tone |
| Dial Markers | Gold-Tone index |
| Calendar | Date display appears at the 3 o’clock position |
Reviews (0)
Be the first to review “Longines Men’s L48743227 Flagship Automatic Two-Tone Stainless Steel Watch” Cancel reply
Shipping & Delivery
Related products
Longines Men’s L3.740.3.58.7 Conquest Two-Tone Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. black stainless steel bezel. black dial with Rose Gold-Tone Luminiscent hands and Dot –
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Men’s L4.910.5.12.7 Elegant Two-Tone Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel bezel. dial with Black hands and Index hour markers. . quartz movement.
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Men’s L47446112 La Grandes Classiques Flagship 18kt Yellow Gold Black Leather Watch
black leather Strap. 18kt yellow gold case. 18kt yellow gold bezel. white dial with Black hands and Black Roman numerals
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Men’s L47544724 Heritage Column Wheel Chronograph Automatic Black Leather Watch
black leather Strap. stainless steel case. stainless steel bezel. beige dial with Silver hands and Silver index hour markers. chronograph
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Women’s L4.741.0.11.6 Le Grande Classique Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel bezel. dial with Black hands and Roman Numeral hour markers. . quartz
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Women’s L45130586 La Grande Classique Diamond Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel set with diamonds bezel. black dial with Silver hands and Diamonds hour
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Women’s L5.512.4.11.6 DolceVita Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. silver-tone stainless steel bezel. white dial with Silver hands and Index hour markers. .
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Women’s L5.512.4.71.5 DolceVita Red Leather Watch
leather Strap. stainless steel case. stainless steel bezel. white dial with Blue hands and Roman Numerals hour markers. . quartz
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

Reviews
There are no reviews yet.