Back to products
Rolex Lady-Datejust 28mm 279163 Silver Diamond Dial
$898.00 Original price was: $898.00.$239.00Current price is: $239.00.
Rolex Datejust 36mm 126234 Pink Roman Dial Oyster Stainless Steel
$898.00 Original price was: $898.00.$229.00Current price is: $229.00.
SKU:
N/A
Tag: Rolex
Description
Own a meticulously handcrafted version with 99% precision of the Auth edition, complete with certification, a great warranty, and excellent customer service.
With years of experience in luxury watches and jewelry, our team of highly trained staff will provide you with the most prestigious products.
- 99% precision in even the smallest details.
- 5-year movement warranty
- The watch comes with the same box, books, and tags as the original.
Specifications:
| Case Shape | Round |
| Case Dimensions | 36mm |
| Case Material | Stainless Steel |
| Dial Color | Pink with roman numerals |
| Crystal | Scratch Resistant Sapphire |
| Bezel | Fixed |
| Screw-in Crown | Yes |
| Water Resistance | 100m/330ft |
| Case Back | Solid |
| Band Material | Stainless Steel |
| Color/Finish | Brushed & Polished |
| Band Name | Rolex Oyster |
| Bezel | Fluted |
| Clasp | Rolex Folding Oysterclasp |
| Clasp Features | Easylink 5mm comfort extension link |
| Movement | Automatic – Chronometer |
| COSC Certified | Yes |
Reviews (0)
Be the first to review “Rolex Datejust 36mm 126234 Pink Roman Dial Oyster Stainless Steel” Cancel reply
Shipping & Delivery
Related products
Rolex Datejust 126203 Mother-of-Pearl Diamond Dial 36mm Domed Bezel
Own a meticulously handcrafted version with 99% precision of the Auth edition, complete with certification, a great warranty, and excellent
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Rolex Datejust 36mm 126203 White Dial Domed Bezel Jubilee Bracelet
Own a meticulously handcrafted version with 99% precision of the Auth edition, complete with certification, a great warranty, and excellent
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Rolex Datejust 36mm 126281 Silver Palm Motif Diamond Dial Oyster Bracelet
Own a meticulously handcrafted version with 99% precision of the Auth edition, complete with certification, a great warranty, and excellent
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Rolex Cosmograph Daytona m126505-0005 40mm
$229.00 – $529.00Price range: $229.00 through $529.00
Own a meticulously handcrafted version with 99% precision of the Auth edition, complete with certification, a great warranty, and excellent
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Rolex Cosmograph Daytona m126506-0001 40mm
$229.00 – $529.00Price range: $229.00 through $529.00
Own a meticulously handcrafted version with 99% precision of the Auth edition, complete with certification, a great warranty, and excellent
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Rolex Cosmograph Daytona m126508-0005 40mm
$229.00 – $529.00Price range: $229.00 through $529.00
Own a meticulously handcrafted version with 99% precision of the Auth edition, complete with certification, a great warranty, and excellent
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Rolex Cosmograph Daytona m126509-0003 40mm
$229.00 – $539.00Price range: $229.00 through $539.00
Own a meticulously handcrafted version with 99% precision of the Auth edition, complete with certification, a great warranty, and excellent
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Rolex Datejust 41mm 126303 White Index Oyster Steel and Yellow Gold Mens Watch
Own a meticulously handcrafted version with 99% precision of the Auth edition, complete with certification, a great warranty, and excellent
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

Reviews
There are no reviews yet.