Rolex Datejust 41mm 126303 Silver Index Oyster Steel and Yellow Gold Mens Watch
$898.00 Original price was: $898.00.$229.00Current price is: $229.00.
Longines Women's L6.130.4.71.6 Equestrian Stainless Steel Watch
$898.00 Original price was: $898.00.$235.02Current price is: $235.02.
Longines Men’s L26284783 Master Automatic Brown Leather Watch
$2,050.00 Original price was: $2,050.00.$249.69Current price is: $249.69.
SKU:
N/A
Tags: Band Color_Brown, Band Material_Leather, Brand_Longines, Gender_Mens, Movement_Automatic, Nstock, Price_$1000-$2500, Series_Master
Description
brown leather Strap. stainless steel case. stainless steel bezel. silver dial with Blue hands and Black Arabic numerals hour markers. automatic. automatic movement. sapphire crystal. 38mmx 38mmx 10mm case. 20mm band width. 30 meters water resistant. L26284783
| Brand | Longines |
| Gender | Male |
| Model | L26284783 |
| Series | Master |
| Movement | Automatic |
| Water Resistant | 30 Meters |
| Speacial Features | Automatic |
| Band Material | Strap |
| Band Color | Brown |
| Band Width | 20 mm |
| Band Length | Men’s Standard |
| Band Type | Strap |
| Clasp | Deployment with Push Button Release |
| Case Material | Stainless steel |
| Case Size | 38 mm x 38mm |
| Case Thickness | 10 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Screw-down |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | Silver |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Screw-down |
| Bezel | Stainless steel |
| Dial Hands | Blue |
| Dial Markers | Black Arabic numerals |
| Calendar | Date display appears at the 6 o’clock position |
Reviews (0)
Be the first to review “Longines Men’s L26284783 Master Automatic Brown Leather Watch” Cancel reply
Shipping & Delivery
Related products
Longines Men’s L2.773.5.78.7 Master Complications Chronograph Two-Tone 18kt Gold and Stainless Steel Watch
18kt gold and stainless steel Strap. stainless steel case. 18kt gold bezel. silver dial with Blue hands and Arabic Numerals
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Men’s L2.795.4.52.9 Heritage Black Silicone Watch
stainless steel Strap. stainless steel case. stainless steel bezel. dial with Luminiscent hands and Luminiscence hour markers. . quartz movement.
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Men’s L2.822.4.56.6 Skin Diver Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. black pvd, uni-directional bezel. black dial with Silver-Tone Luminiscent hands and Arabic Numerals display
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Men’s L2.919.4.78.6 Master Collection Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. silver-tone stainless steel bezel. silver dial with Blue hands and Arabic Numerals hour markers.
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Men’s L21424736 Evidenza Automatic Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel bezel. silver dial with Blue hands and Blue Arabic numerals hour markers.
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Men’s L47446112 La Grandes Classiques Flagship 18kt Yellow Gold Black Leather Watch
black leather Strap. 18kt yellow gold case. 18kt yellow gold bezel. white dial with Black hands and Black Roman numerals
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Unisex L4.922.1.11.7 Presence Two-Tone Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. 18k rose gold-tone pvd stainless steel bezel. white dial with Black hands and Roman
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Women’s L4.741.0.11.6 Le Grande Classique Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel bezel. dial with Black hands and Roman Numeral hour markers. . quartz
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

Reviews
There are no reviews yet.