Back to products
Longines Men's L48254922 Heritage Brown Leather Watch
$1,850.00 Original price was: $1,850.00.$247.14Current price is: $247.14.
Rolex Cosmograph Daytona m126505-0001 40mm
$229.00 – $529.00Price range: $229.00 through $529.00
SKU:
N/A
Tag: Rolex
Description
Own a meticulously handcrafted version with 99% precision of the Auth edition, complete with certification, a great warranty, and excellent customer service.
With years of experience in luxury watches and jewelry, our team of highly trained staff will provide you with the most prestigious products.
- 99% precision in even the smallest details.
- 5-year movement warranty
- The watch comes with the same box, books, and tags as the original.
Specifications:
| Case Shape | Round |
| Case Dimensions | 40mm |
| Case Material | Everose Gold |
| Dial Color | Black |
| Crystal | Scratch Resistant Sapphire |
| Bezel | Fixed |
| Screw-in Crown | Yes |
| Water Resistance | 100m/330ft |
| Case Back | Solid |
| Band Material | Rose Gold |
| Color/Finish | |
| Band Name | Rolex Oyster |
| Clasp | Rolex Folding Oysterlock Safety Clasp |
| Clasp Features | Easylink 5mm comfort extension link |
| Movement | Self-winding |
| Complications | Chronograph |
| COSC Certified | Yes |
Reviews (0)
Be the first to review “Rolex Cosmograph Daytona m126505-0001 40mm” Cancel reply
Shipping & Delivery
Related products
Rolex Datejust 36mm 126200 Oyster Perpetual Silver Dial Jubilee Stainless Steel
Own a meticulously handcrafted version with 99% precision of the Auth edition, complete with certification, a great warranty, and excellent
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Rolex Datejust 36mm 126234 Blue Fluted Motif Dial Jubilee Bracelet
Own a meticulously handcrafted version with 99% precision of the Auth edition, complete with certification, a great warranty, and excellent
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Rolex Cosmograph Daytona m116506 40mm
$229.00 – $529.00Price range: $229.00 through $529.00
Own a meticulously handcrafted version with 99% precision of the Auth edition, complete with certification, a great warranty, and excellent
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Rolex Cosmograph Daytona m126508-0005 40mm
$229.00 – $529.00Price range: $229.00 through $529.00
Own a meticulously handcrafted version with 99% precision of the Auth edition, complete with certification, a great warranty, and excellent
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Rolex Cosmograph Daytona m126509-0003 40mm
$229.00 – $539.00Price range: $229.00 through $539.00
Own a meticulously handcrafted version with 99% precision of the Auth edition, complete with certification, a great warranty, and excellent
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Rolex Cosmograph Daytona m126518ln-0008 40mm
$229.00 – $529.00Price range: $229.00 through $529.00
Own a meticulously handcrafted version with 99% precision of the Auth edition, complete with certification, a great warranty, and excellent
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Rolex Datejust 31mm 278343RBR Silver Dial Yellow Rolesor Jubilee Watch
Own a meticulously handcrafted version with 99% precision of the Auth edition, complete with certification, a great warranty, and excellent
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Rolex Datejust m278381-0027/0028 Chocolate Diamond 31mm Dial Diamond-Set Bezel and Oyster Bracelet Watch
Own a meticulously handcrafted version with 99% precision of the Auth edition, complete with certification, a great warranty, and excellent
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

Reviews
There are no reviews yet.