Longines Men's L2.628.4.51.7 Master Collection Black Leather Watch
$1,924.00 Original price was: $1,924.00.$248.08Current price is: $248.08.
Rolex Datejust 36mm 126233 Golden Palm Motif Dial Jubilee Bracelet Watch
$898.00 Original price was: $898.00.$229.00Current price is: $229.00.
Longines Men’s L27594783 Master Chronograph Automatic Brown Leather Watch
$3,150.00 Original price was: $3,150.00.$249.28Current price is: $249.28.
Description
brown leather Strap. stainless steel case. stainless steel bezel. silver dial with Blue hands and Black Roman numerals hour markers. chronograph automatic. automatic movement. sapphire crystal. 42mmx 42mmx 16mm case. 22mm band width. 30 meters water resistant. L27594783
| Brand | Longines |
| Gender | Male |
| Model | L27594783 |
| Series | Master |
| Movement | Automatic |
| Water Resistant | 30 Meters |
| Speacial Features | Chronograph Automatic |
| Band Material | Strap |
| Band Color | Brown |
| Band Width | 22 mm |
| Band Length | Men’s Standard |
| Band Type | Strap |
| Clasp | Buckle |
| Case Material | Stainless steel |
| Case Size | 42 mm x 42mm |
| Case Thickness | 16 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Screw-down |
| Display Type | Chronograph |
| Dial Color | Silver |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Screw-down |
| Bezel | Stainless steel |
| Dial Hands | Blue |
| Dial Markers | Black Roman numerals |
| Calendar | Date display appears at the 4 o’clock position |
| Subdials | Three – 60 second, 30 minute and 12 hour |
Reviews (0)
Be the first to review “Longines Men’s L27594783 Master Chronograph Automatic Brown Leather Watch” Cancel reply
Shipping & Delivery
Related products
Longines Men’s L2.773.5.78.7 Master Complications Chronograph Two-Tone 18kt Gold and Stainless Steel Watch
18kt gold and stainless steel Strap. stainless steel case. 18kt gold bezel. silver dial with Blue hands and Arabic Numerals
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Men’s L2.795.4.52.9 Heritage Black Silicone Watch
stainless steel Strap. stainless steel case. stainless steel bezel. dial with Luminiscent hands and Luminiscence hour markers. . quartz movement.
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Men’s L21424736 Evidenza Automatic Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel bezel. silver dial with Blue hands and Blue Arabic numerals hour markers.
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Men’s L4.974.4.21.6 Flagship Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. silver-tone stainless steel bezel. white dial with Silver-Tone hands and Roman Numerals hour markers.
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Men’s L47544724 Heritage Column Wheel Chronograph Automatic Black Leather Watch
black leather Strap. stainless steel case. stainless steel bezel. beige dial with Silver hands and Silver index hour markers. chronograph
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Women’s L5.512.4.11.2 La Grande Classique Black Leather Watch
leather Strap. stainless steel case. silver-tone stainless steel bezel. white dial with Black hands and Roman Numerals hour markers. .
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Women’s L5.512.4.11.6 DolceVita Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. silver-tone stainless steel bezel. white dial with Silver hands and Index hour markers. .
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Women’s L5.512.4.71.5 DolceVita Red Leather Watch
leather Strap. stainless steel case. stainless steel bezel. white dial with Blue hands and Roman Numerals hour markers. . quartz
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

Reviews
There are no reviews yet.