Back to products
Longines Women's L81105786 PrimaLuna Two-Tone Stainless Steel and 18kt Rose Gold Watch
$2,775.00 Original price was: $2,775.00.$258.91Current price is: $258.91.
Longines Men’s L47958782 18kt Rose Gold Automatic Black Leather Watch
$6,775.00 Original price was: $6,775.00.$269.07Current price is: $269.07.
SKU:
N/A
Tags: Band Color_Black, Band Material_Leather, Brand_Longines, Gender_Mens, Movement_Automatic, Nstock, Price_$2500+
Description
black leather Strap. 18kt rose gold case. 18kt rose gold bezel. dial with Rose-Tone hands and Rose-Tone Index hour markers. 18kt rose gold automatic. automatic movement. sapphire crystal. 39mmx 39mmx 12mm case. 19mm band width. 30 meters water resistant. L47958782
| Brand | Longines |
| Gender | Male |
| Model | L47958782 |
| Movement | Automatic |
| Water Resistant | 30 Meters |
| Speacial Features | 18kt Rose Gold Automatic |
| Band Material | Strap |
| Band Color | Black |
| Band Width | 19 mm |
| Band Length | Men’s Standard |
| Band Type | Strap |
| Clasp | Buckle |
| Case Material | 18kt Rose Gold |
| Case Size | 39 mm x 39mm |
| Case Thickness | 12 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Screw-down |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Screw-down |
| Bezel | 18kt Rose Gold |
| Dial Hands | Rose-Tone |
| Dial Markers | Rose-Tone Index |
| Calendar | Date display appears at the 6 o’clock position |
Reviews (0)
Be the first to review “Longines Men’s L47958782 18kt Rose Gold Automatic Black Leather Watch” Cancel reply
Shipping & Delivery
Related products
Longines Men’s L2.919.4.78.6 Master Collection Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. silver-tone stainless steel bezel. silver dial with Blue hands and Arabic Numerals hour markers.
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Men’s L27854766 Conquest Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel bezel. silver dial with Luminiscent hands and Luminiscence hour markers. . automatic
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Men’s L3.740.3.58.7 Conquest Two-Tone Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. black stainless steel bezel. black dial with Rose Gold-Tone Luminiscent hands and Dot –
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Men’s L4.819.2.11.2 Le Grande Classique Black Leather Watch
stainless steel Strap. stainless steel case. stainless steel bezel. dial with Black hands and Roman Numeral hour markers. . quartz
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Men’s L47446112 La Grandes Classiques Flagship 18kt Yellow Gold Black Leather Watch
black leather Strap. 18kt yellow gold case. 18kt yellow gold bezel. white dial with Black hands and Black Roman numerals
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Men’s L47544724 Heritage Column Wheel Chronograph Automatic Black Leather Watch
black leather Strap. stainless steel case. stainless steel bezel. beige dial with Silver hands and Silver index hour markers. chronograph
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Women’s L4.709.1.91.8 La Grande Classique Rose-Tone Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. 18kt rose gold-plated stainless steel case. 18kt rose gold-plated stainless steel bezel. white dial with Black hands
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Women’s L6.136.4.87.2 Equestrian Diamond Brown Leather Watch
Strap. case. bezel. dial with Blue hands and Diamond hour markers. . movement. crystal. 26mmx 26mmx 0mm case. 0mm band
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

Reviews
There are no reviews yet.