Rolex Datejust m278344 Dark Grey Dial 31mm Domed Diamond
$898.00 Original price was: $898.00.$239.00Current price is: $239.00.
Longines Women's L3.284.4.56.6 HydroConquest Stainless Steel Watch
$1,188.00 Original price was: $1,188.00.$238.71Current price is: $238.71.
Longines Women’s L23060830 Symphonette Diamond Black Leather Watch
$4,200.00 Original price was: $4,200.00.$262.65Current price is: $262.65.
SKU:
N/A
Tags: Band Color_Black, Band Material_Leather, Brand_Longines, Gender_Womens, Movement_Quartz, Series_Symphonette
Description
black leather Strap. stainless steel case. stainless steel set with diamonds bezel. mother of pearl dial with Blue hands and Black Arabic numerals hour markers. diamond. quartz movement. sapphire crystal. 22mmx 34mmx 7mm case. 11mm band width. 30 meters water resistant. L23060830
| Brand | Longines |
| Gender | Female |
| Model | L23060830 |
| Series | Symphonette |
| Movement | Quartz |
| Water Resistant | 30 Meters |
| Speacial Features | Diamond |
| Band Material | Strap |
| Band Color | Black |
| Band Width | 11 mm |
| Band Length | Men’s Standard |
| Band Type | Strap |
| Clasp | Buckle |
| Case Material | Stainless steel |
| Case Size | 34 mm x 22mm |
| Case Thickness | 7 mm |
| Case Shape | Oval |
| Case Back Type | Screw-down |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | Mother of Pearl |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Screw-down |
| Bezel | Stainless steel set with diamonds |
| Dial Hands | Blue |
| Dial Markers | Black Arabic numerals |
| Subdials | 60 seconds |
Reviews (0)
Be the first to review “Longines Women’s L23060830 Symphonette Diamond Black Leather Watch” Cancel reply
Shipping & Delivery
Related products
Longines Men’s L2.795.4.52.9 Heritage Black Silicone Watch
stainless steel Strap. stainless steel case. stainless steel bezel. dial with Luminiscent hands and Luminiscence hour markers. . quartz movement.
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Men’s L27168783 Master Collection 18kt Rose Gold Retrograde Power Reserve Automatic Brown Leather Watch
brown leather Strap. 18kt rose gold case. 18kt rose gold bezel. silver dial with Blue hands and Black Arabic numerals
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Men’s L4.910.5.12.7 Elegant Two-Tone Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel bezel. dial with Black hands and Index hour markers. . quartz movement.
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Men’s L47544724 Heritage Column Wheel Chronograph Automatic Black Leather Watch
black leather Strap. stainless steel case. stainless steel bezel. beige dial with Silver hands and Silver index hour markers. chronograph
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Unisex L4.922.1.11.7 Presence Two-Tone Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. 18k rose gold-tone pvd stainless steel bezel. white dial with Black hands and Roman
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Women’s L5.512.4.11.2 La Grande Classique Black Leather Watch
leather Strap. stainless steel case. silver-tone stainless steel bezel. white dial with Black hands and Roman Numerals hour markers. .
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Women’s L5.512.4.71.5 DolceVita Red Leather Watch
leather Strap. stainless steel case. stainless steel bezel. white dial with Blue hands and Roman Numerals hour markers. . quartz
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Women’s L51550166 Dolce Vita Diamond Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel set with diamonds bezel. white dial with Silver hands and Diamonds hour
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

Reviews
There are no reviews yet.