Longines Women's L4.205.2.32.7 La Grande Classique Two-Tone Stainless Steel Watch
$1,667.00 Original price was: $1,667.00.$244.82Current price is: $244.82.
【Top replica】Tag Heuer Carrera Automatic Chronograph
$878.00 Original price was: $878.00.$247.00Current price is: $247.00.
Rolex Cosmograph Daytona m126500ln-0001 40mm
$229.00 – $529.00Price range: $229.00 through $529.00
SKU:
N/A
Tag: Rolex
Description
Own a meticulously handcrafted version with 99% precision of the Auth edition, complete with certification, a great warranty, and excellent customer service.
With years of experience in luxury watches and jewelry, our team of highly trained staff will provide you with the most prestigious products.
- 99% precision in even the smallest details.
- 5-year movement warranty
- The watch comes with the same box, books, and tags as the original.
| Specifications: | |
| Case Shape | Round |
| Case Dimensions | 40mm |
| Case Material | Stainless Steel |
| Dial Color | White |
| Crystal | Scratch Resistant Sapphire |
| Bezel | Fixed |
| Screw-in Crown | Yes |
| Water Resistance | 100m/330ft |
| Case Back | Solid |
| Band Material | Stainless Steel |
| Color/Finish | |
| Band Name | Rolex Oyster |
| Clasp | Rolex Folding Oysterlock Safety Clasp |
| Clasp Features | Easylink 5mm comfort extension link |
| Movement | Self-winding |
| Complications | Chronograph |
| COSC Certified | Yes |
Reviews (0)
Be the first to review “Rolex Cosmograph Daytona m126500ln-0001 40mm” Cancel reply
Shipping & Delivery
Related products
Rolex Datejust 36mm 126203 White Dial Domed Bezel Jubilee Bracelet
Own a meticulously handcrafted version with 99% precision of the Auth edition, complete with certification, a great warranty, and excellent
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Rolex Datejust 36mm 126234 Pink Roman Dial Oyster Stainless Steel
Own a meticulously handcrafted version with 99% precision of the Auth edition, complete with certification, a great warranty, and excellent
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Rolex Datejust 31mm 278343RBR Silver Dial Yellow Rolesor Jubilee Watch
Own a meticulously handcrafted version with 99% precision of the Auth edition, complete with certification, a great warranty, and excellent
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Rolex Datejust m278240-0015/0016 31mm Dark Grey Roman Domed Bezel Oyster Oystersteel
Own a meticulously handcrafted version with 99% precision of the Auth edition, complete with certification, a great warranty, and excellent
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Rolex Datejust m278241-0009/0010 Rose 31mm Dial Oyster Bracelet Watch
Own a meticulously handcrafted version with 99% precision of the Auth edition, complete with certification, a great warranty, and excellent
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Rolex Datejust m278241-0019/0020 Aubergine 31mm Dial Oyster Bracelet Watch
Own a meticulously handcrafted version with 99% precision of the Auth edition, complete with certification, a great warranty, and excellent
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Rolex Lady-Datejust 28mm 279161 Chocolate Roman Dial, Two Tone Stainless Steel & 18K Rose Gold Oyster Bracelet Women’s Watch
Own a meticulously handcrafted version with 99% precision of the Auth edition, complete with certification, a great warranty, and excellent
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Rolex Lady-Datejust 28mm 279163 Silver Diamond Dial
Own a meticulously handcrafted version with 99% precision of the Auth edition, complete with certification, a great warranty, and excellent
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

Reviews
There are no reviews yet.