Rolex Datejust 36mm 126233 White Index Dial Two-Tone Jubilee Bracelet Watch
$898.00 Original price was: $898.00.$229.00Current price is: $229.00.
Longines Men's L4.921.4.11.2 La Grande Classique Black Leather Watch
$1,186.00 Original price was: $1,186.00.$238.69Current price is: $238.69.
Longines Men’s L48104126 Conquest Automatic Stainless Steel Watch
$1,900.00 Original price was: $1,900.00.$247.78Current price is: $247.78.
Description
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel bezel. white dial with Silver hands and Silver index hour markers. automatic. automatic movement. sapphire crystal. 40mmx 40mmx 8mm case. 20mm band width. 50 meters water resistant. L48104126
| Brand | Longines |
| Gender | Male |
| Model | L48104126 |
| Series | Conquest |
| Movement | Automatic |
| Water Resistant | 50 Meters |
| Speacial Features | Automatic |
| Band Material | Bracelet |
| Band Color | Silver |
| Band Width | 20 mm |
| Band Length | Men’s Standard |
| Band Type | Bracelet |
| Clasp | Deployment |
| Case Material | Stainless steel |
| Case Size | 40 mm x 40mm |
| Case Thickness | 8 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Snap-down |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | White |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Push-pull |
| Bezel | Stainless steel |
| Dial Hands | Silver |
| Dial Markers | Silver index |
| Calendar | Date display appears at the 3 o’clock position |
Reviews (0)
Be the first to review “Longines Men’s L48104126 Conquest Automatic Stainless Steel Watch” Cancel reply
Shipping & Delivery
Related products
Longines Men’s L2.773.5.78.7 Master Complications Chronograph Two-Tone 18kt Gold and Stainless Steel Watch
18kt gold and stainless steel Strap. stainless steel case. 18kt gold bezel. silver dial with Blue hands and Arabic Numerals
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Men’s L2.822.4.56.6 Skin Diver Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. black pvd, uni-directional bezel. black dial with Silver-Tone Luminiscent hands and Arabic Numerals display
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Men’s L4.819.2.11.2 Le Grande Classique Black Leather Watch
stainless steel Strap. stainless steel case. stainless steel bezel. dial with Black hands and Roman Numeral hour markers. . quartz
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Women’s L4.709.1.91.8 La Grande Classique Rose-Tone Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. 18kt rose gold-plated stainless steel case. 18kt rose gold-plated stainless steel bezel. white dial with Black hands
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Women’s L42594116 Lyre Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel bezel. white dial with Silver hands and Roman Numerals hour markers. .
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Women’s L45130586 La Grande Classique Diamond Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel set with diamonds bezel. black dial with Silver hands and Diamonds hour
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Women’s L5.512.4.11.2 La Grande Classique Black Leather Watch
leather Strap. stainless steel case. silver-tone stainless steel bezel. white dial with Black hands and Roman Numerals hour markers. .
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Women’s L8.110.4.16.6 PrimaLuna Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel bezel. white dial with Silver hands and Index and Arabic Numerals at
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

Reviews
There are no reviews yet.