Rolex Lady-Datejust 28mm 279135RBR Diamond Paved Dial
$898.00 Original price was: $898.00.$259.00Current price is: $259.00.
Longines Men's L47748222 La Grandes Classiques Flagship 18kt Rose Gold Automatic Black Leather Watch
$4,500.00 Original price was: $4,500.00.$266.47Current price is: $266.47.
Longines Men’s L49084712 La Grande Classique Black Leather Watch
$1,500.00 Original price was: $1,500.00.$242.69Current price is: $242.69.
Description
leather Strap. stainless steel case. stainless steel bezel. silver dial with Black hands and Roman Numerals hour markers. . automatic movement. sapphire crystal. 36mmx 36mmx 0mm case. 20mm band width. 30 meters water resistant. L49084712
| Brand | Longines |
| Gender | Male |
| Model | L49084712 |
| Series | La Grande Classique |
| Movement | Automatic |
| Water Resistant | 30 Meters |
| Band Material | Strap |
| Band Color | Black |
| Band Width | 20 mm |
| Band Length | Men’s Standard |
| Band Type | Strap |
| Clasp | Buckle |
| Case Material | Stainless Steel |
| Case Size | 36 mm x 36mm |
| Case Thickness | 0 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Transparent |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | Silver |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Pull-push |
| Bezel | Stainless Steel |
| Dial Hands | Black |
| Dial Markers | Roman Numerals |
Reviews (0)
Be the first to review “Longines Men’s L49084712 La Grande Classique Black Leather Watch” Cancel reply
Shipping & Delivery
Related products
Longines Men’s L2.773.5.78.7 Master Complications Chronograph Two-Tone 18kt Gold and Stainless Steel Watch
18kt gold and stainless steel Strap. stainless steel case. 18kt gold bezel. silver dial with Blue hands and Arabic Numerals
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Men’s L2.822.4.56.6 Skin Diver Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. black pvd, uni-directional bezel. black dial with Silver-Tone Luminiscent hands and Arabic Numerals display
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Men’s L27854766 Conquest Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel bezel. silver dial with Luminiscent hands and Luminiscence hour markers. . automatic
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Men’s L4.819.2.11.2 Le Grande Classique Black Leather Watch
stainless steel Strap. stainless steel case. stainless steel bezel. dial with Black hands and Roman Numeral hour markers. . quartz
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Men’s L4.921.4.72.6 Presence Stainless Steel Watch
Bracelet. case. bezel. dial with Silver hands and Index hour markers. . movement. crystal. 38.5mmx 38.5mmx 9mm case. 20mm band
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Men’s L4.974.4.21.6 Flagship Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. silver-tone stainless steel bezel. white dial with Silver-Tone hands and Roman Numerals hour markers.
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Women’s L5.512.4.11.6 DolceVita Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. silver-tone stainless steel bezel. white dial with Silver hands and Index hour markers. .
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Women’s L8.110.4.16.6 PrimaLuna Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel bezel. white dial with Silver hands and Index and Arabic Numerals at
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

Reviews
There are no reviews yet.