Rolex Datejust m278344 Bright Black Dial 31mm Domed Diamond
$898.00 Original price was: $898.00.$229.00Current price is: $229.00.
Longines Women's L42092118 La Grande Classique Gold-Tone 18kt Gold Watch
$1,300.00 Original price was: $1,300.00.$240.15Current price is: $240.15.
Longines Men’s L36904592 HydroConquest Chronograph Black Rubber Watch
$1,450.00 Original price was: $1,450.00.$242.06Current price is: $242.06.
Description
black rubber Strap. stainless steel case. red stainless steel, unidirectional bezel. black dial with Silver hands and Silver Arabic numerals hour markers. chronograph. quartz movement. sapphire crystal. 41mmx 41mmx 13mm case. 19mm band width. 300 meters water resistant. L36904592
| Brand | Longines |
| Gender | Male |
| Model | L36904592 |
| Series | HydroConquest |
| Movement | Quartz |
| Water Resistant | 300 Meters |
| Speacial Features | Chronograph |
| Band Material | Strap |
| Band Color | Black |
| Band Width | 19 mm |
| Band Length | Men’s Standard |
| Band Type | Strap |
| Clasp | Buckle |
| Case Material | Stainless steel |
| Case Size | 41 mm x 41mm |
| Case Thickness | 13 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Screw-down |
| Display Type | Chronograph |
| Dial Color | Black |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Screw-down |
| Bezel | Red stainless steel, Unidirectional |
| Dial Hands | Silver |
| Dial Markers | Silver Arabic numerals |
| Calendar | Date display appears at the 4 o’clock position |
| Subdials | Three – 60 second, 12 hour and 1/10th of a second |
Reviews (0)
Be the first to review “Longines Men’s L36904592 HydroConquest Chronograph Black Rubber Watch” Cancel reply
Shipping & Delivery
Related products
Longines Men’s L4.819.2.11.2 Le Grande Classique Black Leather Watch
stainless steel Strap. stainless steel case. stainless steel bezel. dial with Black hands and Roman Numeral hour markers. . quartz
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Men’s L4.910.5.12.7 Elegant Two-Tone Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel bezel. dial with Black hands and Index hour markers. . quartz movement.
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Men’s L4.921.4.72.6 Presence Stainless Steel Watch
Bracelet. case. bezel. dial with Silver hands and Index hour markers. . movement. crystal. 38.5mmx 38.5mmx 9mm case. 20mm band
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Men’s L4.974.4.21.6 Flagship Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. silver-tone stainless steel bezel. white dial with Silver-Tone hands and Roman Numerals hour markers.
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Women’s L45130586 La Grande Classique Diamond Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel set with diamonds bezel. black dial with Silver hands and Diamonds hour
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Women’s L51550166 Dolce Vita Diamond Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel set with diamonds bezel. white dial with Silver hands and Diamonds hour
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Women’s L8.110.4.16.6 PrimaLuna Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel bezel. white dial with Silver hands and Index and Arabic Numerals at
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Women’s L81104166 PrimaLuna Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel bezel. white dial with Silver hands and Index and Arabic Numerals at
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

Reviews
There are no reviews yet.