Rolex Cosmograph Daytona 116508 40mm
$229.00 – $529.00Price range: $229.00 through $529.00
Longines Men's L2.785.4.76.6 Conquest Classic Stainless Steel Watch
$1,325.00 Original price was: $1,325.00.$240.45Current price is: $240.45.
Longines Women’s L81090876 PrimaLuna Diamond Stainless Steel Watch
$3,125.00 Original price was: $3,125.00.$248.96Current price is: $248.96.
Description
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel set with diamonds bezel. mother of pearl dial with Blue hands and Diamonds hour markers. diamond. quartz movement. sapphire crystal. 23mmx 23mmx 6mm case. 14mm band width. 30 meters water resistant. L81090876
| Brand | Longines |
| Gender | Female |
| Model | L81090876 |
| Series | PrimaLuna |
| Movement | Quartz |
| Water Resistant | 30 Meters |
| Speacial Features | Diamond |
| Band Material | Bracelet |
| Band Color | Silver |
| Band Width | 14 mm |
| Band Length | Men’s Standard |
| Band Type | Bracelet |
| Clasp | Deployment |
| Case Material | Stainless steel |
| Case Size | 23 mm x 23mm |
| Case Thickness | 6 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Screw-down |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | Mother of Pearl |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Screw-down |
| Bezel | Stainless steel set with diamonds |
| Dial Hands | Blue |
| Dial Markers | Diamonds |
Reviews (0)
Be the first to review “Longines Women’s L81090876 PrimaLuna Diamond Stainless Steel Watch” Cancel reply
Shipping & Delivery
Related products
Longines Men’s L2.773.5.78.7 Master Complications Chronograph Two-Tone 18kt Gold and Stainless Steel Watch
18kt gold and stainless steel Strap. stainless steel case. 18kt gold bezel. silver dial with Blue hands and Arabic Numerals
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Men’s L27854766 Conquest Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel bezel. silver dial with Luminiscent hands and Luminiscence hour markers. . automatic
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Men’s L4.819.2.11.2 Le Grande Classique Black Leather Watch
stainless steel Strap. stainless steel case. stainless steel bezel. dial with Black hands and Roman Numeral hour markers. . quartz
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Women’s L42594116 Lyre Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel bezel. white dial with Silver hands and Roman Numerals hour markers. .
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Women’s L51550166 Dolce Vita Diamond Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel set with diamonds bezel. white dial with Silver hands and Diamonds hour
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Women’s L8.110.4.16.6 PrimaLuna Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel bezel. white dial with Silver hands and Index and Arabic Numerals at
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Women’s L8.113.4.71.6 PrimaLuna Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel bezel. silver dial with Blue hands and Roman Numerals hour markers. .
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Women’s L81104166 PrimaLuna Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel bezel. white dial with Silver hands and Index and Arabic Numerals at
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

Reviews
There are no reviews yet.