Longines Women's L4.259.2.12.7 Lyre Two-Tone Stainless Steel Watch
$996.00 Original price was: $996.00.$236.27Current price is: $236.27.
Longines Men's L36764586 Conquest Stainless Steel Watch
$1,225.00 Original price was: $1,225.00.$239.18Current price is: $239.18.
Longines Women’s L33774766 Conquest Stainless Steel Watch
$790.00 Original price was: $790.00.$233.65Current price is: $233.65.
Description
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel bezel. silver dial with Silver hands and Index and Arabic Numerals at 6 and 12 o’clock position hour markers. . quartz movement. sapphire crystal. 34mmx 34mmx 0mm case. 17mm band width. 300 meters water resistant. L33774766
| Brand | Longines |
| Gender | Female |
| Model | L33774766 |
| Series | Conquest |
| Movement | Quartz |
| Water Resistant | 300 Meters |
| Band Material | Bracelet |
| Band Color | Silver |
| Band Width | 17 mm |
| Band Length | Men’s Standard |
| Band Type | Bracelet |
| Clasp | Deployant |
| Case Material | Stainless Steel |
| Case Size | 34 mm x 34mm |
| Case Thickness | 0 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Screwed in |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | Silver |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Screw-down |
| Bezel | Stainless Steel |
| Dial Hands | Silver |
| Dial Markers | Index and Arabic Numerals at 6 and 12 o’clock position |
| Calendar | Date Display at 3 o’clock position |
Reviews (0)
Be the first to review “Longines Women’s L33774766 Conquest Stainless Steel Watch” Cancel reply
Shipping & Delivery
Related products
Longines Men’s L2.822.4.56.6 Skin Diver Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. black pvd, uni-directional bezel. black dial with Silver-Tone Luminiscent hands and Arabic Numerals display
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Men’s L21424736 Evidenza Automatic Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel bezel. silver dial with Blue hands and Blue Arabic numerals hour markers.
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Men’s L27168783 Master Collection 18kt Rose Gold Retrograde Power Reserve Automatic Brown Leather Watch
brown leather Strap. 18kt rose gold case. 18kt rose gold bezel. silver dial with Blue hands and Black Arabic numerals
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Men’s L4.910.5.12.7 Elegant Two-Tone Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel bezel. dial with Black hands and Index hour markers. . quartz movement.
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Women’s L5.512.4.11.6 DolceVita Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. silver-tone stainless steel bezel. white dial with Silver hands and Index hour markers. .
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Women’s L51550166 Dolce Vita Diamond Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel set with diamonds bezel. white dial with Silver hands and Diamonds hour
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Women’s L8.110.4.16.6 PrimaLuna Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel bezel. white dial with Silver hands and Index and Arabic Numerals at
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Women’s L81104166 PrimaLuna Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel bezel. white dial with Silver hands and Index and Arabic Numerals at
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

Reviews
There are no reviews yet.