Longines Men's L2.909.4.97.0 Master Collection Blue Leather Watch
$2,609.00 Original price was: $2,609.00.$256.80Current price is: $256.80.
Longines Men’s L48744126 Flagship Stainless Steel Watch
$1,600.00 Original price was: $1,600.00.$243.97Current price is: $243.97.
Description
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel bezel. white dial with Silver hands and Silver index hour markers. . automatic movement. sapphire crystal. 40mmx 40mmx 8mm case. 20mm band width. 50 meters water resistant. L48744126
| Brand | Longines |
| Gender | Male |
| Model | L48744126 |
| Series | Flagship |
| Movement | Automatic |
| Water Resistant | 50 Meters |
| Band Material | Bracelet |
| Band Color | Silver |
| Band Width | 20 mm |
| Band Length | Men’s Standard |
| Band Type | Bracelet |
| Clasp | Deployment |
| Case Material | Stainless steel |
| Case Size | 40 mm x 40mm |
| Case Thickness | 8 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Snap-down |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | White |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Push-pull |
| Bezel | Stainless steel |
| Dial Hands | Silver |
| Dial Markers | Silver index |
| Calendar | Date display appears at the 3 o’clock position |
Reviews (0)
Be the first to review “Longines Men’s L48744126 Flagship Stainless Steel Watch” Cancel reply
Shipping & Delivery
Related products
Longines Men’s L2.919.4.78.6 Master Collection Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. silver-tone stainless steel bezel. silver dial with Blue hands and Arabic Numerals hour markers.
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Men’s L3.740.3.58.7 Conquest Two-Tone Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. black stainless steel bezel. black dial with Rose Gold-Tone Luminiscent hands and Dot –
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Men’s L4.910.5.12.7 Elegant Two-Tone Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel bezel. dial with Black hands and Index hour markers. . quartz movement.
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Men’s L4.921.4.72.6 Presence Stainless Steel Watch
Bracelet. case. bezel. dial with Silver hands and Index hour markers. . movement. crystal. 38.5mmx 38.5mmx 9mm case. 20mm band
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Women’s L42594116 Lyre Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel bezel. white dial with Silver hands and Roman Numerals hour markers. .
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Women’s L5.512.4.11.6 DolceVita Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. silver-tone stainless steel bezel. white dial with Silver hands and Index hour markers. .
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Women’s L5.512.4.71.5 DolceVita Red Leather Watch
leather Strap. stainless steel case. stainless steel bezel. white dial with Blue hands and Roman Numerals hour markers. . quartz
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Women’s L51550166 Dolce Vita Diamond Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel set with diamonds bezel. white dial with Silver hands and Diamonds hour
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

Reviews
There are no reviews yet.