Back to products
Rolex Datejust 36mm 126231 Silver Fluted Motif Dial Jubilee Bracelet
$898.00 Original price was: $898.00.$229.00Current price is: $229.00.
Longines Women’s L21284776 Master Stainless Steel Watch
$2,350.00 Original price was: $2,350.00.$253.51Current price is: $253.51.
Description
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel bezel. silver dial with Silver hands and Diamond hour markers. . automatic movement. sapphire crystal. 25.5mmx 25.5mmx 9mm case. 14mm band width. 30 meters water resistant. L21284776
| Brand | Longines |
| Gender | Female |
| Model | L21284776 |
| Series | Master |
| Movement | Automatic |
| Water Resistant | 30 Meters |
| Band Material | Bracelet |
| Band Color | Silver |
| Band Width | 14 mm |
| Band Length | Men’s Standard |
| Band Type | Bracelet |
| Clasp | Deployant |
| Case Material | Stainless Steel |
| Case Size | 25.5 mm x 25.5mm |
| Case Thickness | 9 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Transparent |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | Silver |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Pull-push |
| Bezel | Stainless Steel |
| Dial Hands | Silver |
| Dial Markers | Diamond |
| Calendar | Date Display at 3 o’clock position |
Reviews (0)
Be the first to review “Longines Women’s L21284776 Master Stainless Steel Watch” Cancel reply
Shipping & Delivery
Related products
Longines Men’s L27168783 Master Collection 18kt Rose Gold Retrograde Power Reserve Automatic Brown Leather Watch
brown leather Strap. 18kt rose gold case. 18kt rose gold bezel. silver dial with Blue hands and Black Arabic numerals
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Men’s L4.819.2.11.2 Le Grande Classique Black Leather Watch
stainless steel Strap. stainless steel case. stainless steel bezel. dial with Black hands and Roman Numeral hour markers. . quartz
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Women’s L4.709.1.91.8 La Grande Classique Rose-Tone Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. 18kt rose gold-plated stainless steel case. 18kt rose gold-plated stainless steel bezel. white dial with Black hands
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Women’s L4.741.0.11.6 Le Grande Classique Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel bezel. dial with Black hands and Roman Numeral hour markers. . quartz
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Women’s L42594116 Lyre Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel bezel. white dial with Silver hands and Roman Numerals hour markers. .
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Women’s L45130586 La Grande Classique Diamond Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel set with diamonds bezel. black dial with Silver hands and Diamonds hour
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Women’s L5.512.4.11.6 DolceVita Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. silver-tone stainless steel bezel. white dial with Silver hands and Index hour markers. .
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Women’s L6.136.4.87.2 Equestrian Diamond Brown Leather Watch
Strap. case. bezel. dial with Blue hands and Diamond hour markers. . movement. crystal. 26mmx 26mmx 0mm case. 0mm band
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

Reviews
There are no reviews yet.