Longines Men's L2.908.4.92.6 Master Collection Stainless Steel Watch
$2,447.00 Original price was: $2,447.00.$254.74Current price is: $254.74.
Longines Women’s L21285127 Master Two-Tone Stainless Steel Watch
$2,275.00 Original price was: $2,275.00.$252.55Current price is: $252.55.
Description
stainless steel Bracelet. stainless steel case. gold-tone stainless steel bezel. white dial with Gold-Tone hands and Index hour markers. . automatic movement. sapphire crystal. 25.5mmx 25.5mmx 9mm case. 14mm band width. 30 meters water resistant. L21285127
| Brand | Longines |
| Gender | Female |
| Model | L21285127 |
| Series | Master |
| Movement | Automatic |
| Water Resistant | 30 Meters |
| Band Material | Bracelet |
| Band Color | Two-Tone |
| Band Width | 14 mm |
| Band Length | Men’s Standard |
| Band Type | Bracelet |
| Clasp | Deployant |
| Case Material | Stainless Steel |
| Case Size | 25.5 mm x 25.5mm |
| Case Thickness | 9 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Transparent |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | White |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Pull-push |
| Bezel | Gold-Tone Stainless Steel |
| Dial Hands | Gold-Tone |
| Dial Markers | Index |
| Calendar | Date Display at 3 o’clock position |
Reviews (0)
Be the first to review “Longines Women’s L21285127 Master Two-Tone Stainless Steel Watch” Cancel reply
Shipping & Delivery
Related products
Longines Men’s L2.919.4.78.6 Master Collection Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. silver-tone stainless steel bezel. silver dial with Blue hands and Arabic Numerals hour markers.
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Men’s L27168783 Master Collection 18kt Rose Gold Retrograde Power Reserve Automatic Brown Leather Watch
brown leather Strap. 18kt rose gold case. 18kt rose gold bezel. silver dial with Blue hands and Black Arabic numerals
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Men’s L4.819.2.11.2 Le Grande Classique Black Leather Watch
stainless steel Strap. stainless steel case. stainless steel bezel. dial with Black hands and Roman Numeral hour markers. . quartz
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Men’s L4.910.5.12.7 Elegant Two-Tone Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel bezel. dial with Black hands and Index hour markers. . quartz movement.
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Women’s L4.741.0.11.6 Le Grande Classique Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel bezel. dial with Black hands and Roman Numeral hour markers. . quartz
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Women’s L5.512.4.71.5 DolceVita Red Leather Watch
leather Strap. stainless steel case. stainless steel bezel. white dial with Blue hands and Roman Numerals hour markers. . quartz
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Women’s L51550166 Dolce Vita Diamond Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel set with diamonds bezel. white dial with Silver hands and Diamonds hour
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Women’s L8.113.4.71.6 PrimaLuna Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel bezel. silver dial with Blue hands and Roman Numerals hour markers. .
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

Reviews
There are no reviews yet.