Longines Men's L4.755.2.11.7 La Grande Classique Two-Tone Stainless Steel Watch
$1,021.00 Original price was: $1,021.00.$236.59Current price is: $236.59.
Longines Men’s L26934783 Master Chronograph Automatic Brown Leather Watch
$3,000.00 Original price was: $3,000.00.$261.79Current price is: $261.79.
Description
brown leather Strap. stainless steel case. stainless steel bezel. silver dial with Blue hands and Black Arabic numerals hour markers. chronograph automatic. automatic movement. sapphire crystal. 44mmx 44mmx 15mm case. 20mm band width. 30 meters water resistant. L26934783
| Brand | Longines |
| Gender | Male |
| Model | L26934783 |
| Series | Master |
| Movement | Automatic |
| Water Resistant | 30 Meters |
| Speacial Features | Chronograph Automatic |
| Band Material | Strap |
| Band Color | Brown |
| Band Width | 20 mm |
| Band Length | Men’s Standard |
| Band Type | Strap |
| Clasp | Deployment with Push Button Release |
| Case Material | Stainless steel |
| Case Size | 44 mm x 44mm |
| Case Thickness | 15 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Screw-down |
| Display Type | Chronograph |
| Dial Color | Silver |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Screw-down |
| Bezel | Stainless steel |
| Dial Hands | Blue |
| Dial Markers | Black Arabic numerals |
| Calendar | Date display appears at the 4 o’clock position |
| Subdials | Three – 60 second, 30 minute and 12 hour |
Reviews (0)
Be the first to review “Longines Men’s L26934783 Master Chronograph Automatic Brown Leather Watch” Cancel reply
Shipping & Delivery
Related products
Longines Men’s L2.919.4.78.6 Master Collection Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. silver-tone stainless steel bezel. silver dial with Blue hands and Arabic Numerals hour markers.
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Men’s L27168783 Master Collection 18kt Rose Gold Retrograde Power Reserve Automatic Brown Leather Watch
brown leather Strap. 18kt rose gold case. 18kt rose gold bezel. silver dial with Blue hands and Black Arabic numerals
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Men’s L3.740.3.58.7 Conquest Two-Tone Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. black stainless steel bezel. black dial with Rose Gold-Tone Luminiscent hands and Dot –
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Women’s L4.709.1.91.8 La Grande Classique Rose-Tone Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. 18kt rose gold-plated stainless steel case. 18kt rose gold-plated stainless steel bezel. white dial with Black hands
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Women’s L4.741.0.11.6 Le Grande Classique Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel bezel. dial with Black hands and Roman Numeral hour markers. . quartz
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Women’s L51550166 Dolce Vita Diamond Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel set with diamonds bezel. white dial with Silver hands and Diamonds hour
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Women’s L6.136.4.87.2 Equestrian Diamond Brown Leather Watch
Strap. case. bezel. dial with Blue hands and Diamond hour markers. . movement. crystal. 26mmx 26mmx 0mm case. 0mm band
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Women’s L8.113.4.71.6 PrimaLuna Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel bezel. silver dial with Blue hands and Roman Numerals hour markers. .
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

Reviews
There are no reviews yet.