Back to products
Rolex Datejust m278271-0015/0016 Silver 31mm Dial Oyster Bracelet Watch
$898.00 Original price was: $898.00.$239.00Current price is: $239.00.
Longines Men’s L22630876 Saint-Imier Diamond Stainless Steel Watch
$2,238.00 Original price was: $2,238.00.$252.07Current price is: $252.07.
Description
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel set with diamonds bezel. mother of pearl dial with Silver hands and Diamonds hour markers. diamond. quartz movement. sapphire crystal. 26mmx 26mmx 9mm case. 9mm band width. 30 meters water resistant. L22630876
| Brand | Longines |
| Gender | Male |
| Model | L22630876 |
| Series | Saint-Imier |
| Movement | Quartz |
| Water Resistant | 30 Meters |
| Speacial Features | Diamond |
| Band Material | Bracelet |
| Band Color | Silver |
| Band Width | 9 mm |
| Band Length | Men’s Standard |
| Band Type | Bracelet |
| Clasp | Deployment |
| Case Material | Stainless steel |
| Case Size | 26 mm x 26mm |
| Case Thickness | 9 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Screw-down |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | Mother of Pearl |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Screw-down |
| Bezel | Stainless steel set with diamonds |
| Dial Hands | Silver |
| Dial Markers | Diamonds |
| Calendar | Date display appears at the 3 o’clock position |
Reviews (0)
Be the first to review “Longines Men’s L22630876 Saint-Imier Diamond Stainless Steel Watch” Cancel reply
Shipping & Delivery
Related products
Longines Men’s L21424736 Evidenza Automatic Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel bezel. silver dial with Blue hands and Blue Arabic numerals hour markers.
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Men’s L4.819.2.11.2 Le Grande Classique Black Leather Watch
stainless steel Strap. stainless steel case. stainless steel bezel. dial with Black hands and Roman Numeral hour markers. . quartz
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Men’s L47446112 La Grandes Classiques Flagship 18kt Yellow Gold Black Leather Watch
black leather Strap. 18kt yellow gold case. 18kt yellow gold bezel. white dial with Black hands and Black Roman numerals
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Men’s L47544724 Heritage Column Wheel Chronograph Automatic Black Leather Watch
black leather Strap. stainless steel case. stainless steel bezel. beige dial with Silver hands and Silver index hour markers. chronograph
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Women’s L42594116 Lyre Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel bezel. white dial with Silver hands and Roman Numerals hour markers. .
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Women’s L6.136.4.87.2 Equestrian Diamond Brown Leather Watch
Strap. case. bezel. dial with Blue hands and Diamond hour markers. . movement. crystal. 26mmx 26mmx 0mm case. 0mm band
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Women’s L8.110.4.16.6 PrimaLuna Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel bezel. white dial with Silver hands and Index and Arabic Numerals at
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Women’s L81104166 PrimaLuna Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel bezel. white dial with Silver hands and Index and Arabic Numerals at
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

Reviews
There are no reviews yet.