Rolex Datejust m278274-0025/0026 Aubergine 31mm Dial Oyster Watch
$898.00 Original price was: $898.00.$229.00Current price is: $229.00.
Longines Women's L4.209.4.87.6 La Grande Classique Stainless Steel Watch
$940.00 Original price was: $940.00.$235.56Current price is: $235.56.
Longines Women’s L45130126 La Grande Classique Diamond Stainless Steel Watch
$3,700.00 Original price was: $3,700.00.$256.28Current price is: $256.28.
Description
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel set with diamonds bezel. silver dial with Black hands and Black index hour markers. diamond. quartz movement. sapphire crystal. 29mmx 29mmx 8mm case. 20mm band width. 30 meters water resistant. L45130126
| Brand | Longines |
| Gender | Female |
| Model | L45130126 |
| Series | La Grande Classique |
| Movement | Quartz |
| Water Resistant | 30 Meters |
| Speacial Features | Diamond |
| Band Material | Bracelet |
| Band Color | Silver |
| Band Width | 20 mm |
| Band Length | Men’s Standard |
| Band Type | Bracelet |
| Clasp | Hidden Fold Over |
| Case Material | Stainless steel |
| Case Size | 29 mm x 29mm |
| Case Thickness | 8 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Screw-down |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | Silver |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Screw-down |
| Bezel | Stainless steel set with diamonds |
| Dial Hands | Black |
| Dial Markers | Black index |
Reviews (0)
Be the first to review “Longines Women’s L45130126 La Grande Classique Diamond Stainless Steel Watch” Cancel reply
Shipping & Delivery
Related products
Longines Men’s L3.740.3.58.7 Conquest Two-Tone Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. black stainless steel bezel. black dial with Rose Gold-Tone Luminiscent hands and Dot –
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Men’s L4.819.2.11.2 Le Grande Classique Black Leather Watch
stainless steel Strap. stainless steel case. stainless steel bezel. dial with Black hands and Roman Numeral hour markers. . quartz
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Unisex L4.922.1.11.7 Presence Two-Tone Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. 18k rose gold-tone pvd stainless steel bezel. white dial with Black hands and Roman
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Women’s L42094726 La Grande Classique Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel bezel. silver dial with Black hands and Black index hour markers. .
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Women’s L45130586 La Grande Classique Diamond Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel set with diamonds bezel. black dial with Silver hands and Diamonds hour
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Women’s L5.512.4.11.6 DolceVita Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. silver-tone stainless steel bezel. white dial with Silver hands and Index hour markers. .
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Women’s L51550166 Dolce Vita Diamond Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel set with diamonds bezel. white dial with Silver hands and Diamonds hour
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Women’s L8.113.4.71.6 PrimaLuna Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel bezel. silver dial with Blue hands and Roman Numerals hour markers. .
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

Reviews
There are no reviews yet.