Back to products
Rolex Datejust 36mm 126203 Champagne Set with Diamonds Dial Domed Bezel Oyster Bracelet
$898.00 Original price was: $898.00.$239.00Current price is: $239.00.
Longines Men’s L48214116 Presence Automatic Stainless Steel Watch
$1,225.00 Original price was: $1,225.00.$239.18Current price is: $239.18.
Description
Description
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel bezel. silver dial with Black hands and Black Roman numerals hour markers. automatic. quartz movement. sapphire crystal. 35mmx 35mmx 6mm case. 18mm band width. 30 meters water resistant. L48214116
| Brand | Longines |
| Gender | Male |
| Model | L48214116 |
| Series | Presence |
| Movement | Quartz |
| Water Resistant | 30 Meters |
| Speacial Features | Automatic |
| Band Material | Bracelet |
| Band Color | Silver |
| Band Width | 18 mm |
| Band Length | Men’s Standard |
| Band Type | Bracelet |
| Clasp | Deployment |
| Case Material | Stainless steel |
| Case Size | 35 mm x 35mm |
| Case Thickness | 6 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Screw-down |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | Silver |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Screw-down |
| Bezel | Stainless steel |
| Dial Hands | Black |
| Dial Markers | Black Roman numerals |
| Calendar | Date display appears at the 3 o’clock position |
Reviews (0)
Reviews (0)
Be the first to review “Longines Men’s L48214116 Presence Automatic Stainless Steel Watch” Cancel reply
Size guide
Size guide

Reviews
There are no reviews yet.