Longines Men's L3.718.4.76.6 Conquest Stainless Steel Watch
$1,211.00 Original price was: $1,211.00.$239.00Current price is: $239.00.
Rolex Lady-Datejust 28mm 279135RBR Chocolate Roman Dial
$898.00 Original price was: $898.00.$239.00Current price is: $239.00.
Rolex Datejust 36mm 126234 White Roman Dial Oyster Stainless Steel Mens
$898.00 Original price was: $898.00.$229.00Current price is: $229.00.
Description
Description
Own a meticulously handcrafted version with 99% precision of the Auth edition, complete with certification, a great warranty, and excellent customer service.
With years of experience in luxury watches and jewelry, our team of highly trained staff will provide you with the most prestigious products.
- 99% precision in even the smallest details.
- 5-year movement warranty
- The watch comes with the same box, books, and tags as the original.
Specifications:
| Case Shape | Round |
| Case Dimensions | 36mm |
| Case Material | Stainless Steel |
| Dial Color | White Roman |
| Crystal | Scratch Resistant Sapphire |
| Bezel | Fixed |
| Screw-in Crown | Yes |
| Water Resistance | 100m/330ft |
| Case Back | Solid |
| Band Material | Stainless Steel |
| Color/Finish | Brushed & Polished |
| Band Name | Rolex Oyster |
| Bezel | Fluted |
| Clasp | Rolex Folding Oysterclasp |
| Clasp Features | Easylink 5mm comfort extension link |
| Movement | Automatic – Chronometer |
| COSC Certified | Yes |
Reviews (0)
Reviews (0)
Be the first to review “Rolex Datejust 36mm 126234 White Roman Dial Oyster Stainless Steel Mens” Cancel reply
Size guide
Size guide
YOU MAY ALSO LIKE…
Rolex Datejust 31mm 278343RBR Silver Dial Yellow Rolesor Jubilee Watch
Longines Men’s L4.974.3.27.7 Flagship Two-Tone Stainless Steel Watch
Longines Women’s L2.128.4.77.6 Master Collection Stainless Steel Watch
Rolex Datejust 36mm 126200 Green Dial Watch
Longines Men’s L2.821.4.76.6 Record Stainless Steel Watch
Longines Women’s L81124876 PrimaLuna Stainless Steel Watch
Longines Men’s L4.803.3.22.7 La Grande Classique Chronograph Two-Tone Stainless Steel Watch
Rolex Datejust m278344 Dark Grey Dial 31mm Domed Diamond
Longines Women’s L81125976 PrimaLuna 18kt Yellow Gold Diamond Two-Tone Stainless Steel Watch
RELATED PRODUCTS
Rolex Datejust 36mm 126200 Oyster Perpetual Silver Dial Jubilee Stainless Steel
Rolex Datejust 36mm 126203 White Dial Domed Bezel Jubilee Bracelet
Rolex Datejust 36mm 126231 Slate Dial Oyster Bracelet Watch
Rolex Datejust 36mm 126234 Pink Roman Dial Oyster Stainless Steel
Rolex Datejust 36mm 126284 Black Dial Jubilee bracelet
Rolex Cosmograph Daytona 126595TBR 40mm
$249.00 – $539.00Price range: $249.00 through $539.00
Rolex Cosmograph Daytona m116506 40mm
$229.00 – $529.00Price range: $229.00 through $529.00
Rolex Cosmograph Daytona M116509 40mm
$229.00 – $529.00Price range: $229.00 through $529.00

Reviews
There are no reviews yet.