Rolex Lady-Datejust 28mm 279383RBR Silver Dial Yellow Rolesor Oyster Bracelet
$898.00 Original price was: $898.00.$239.00Current price is: $239.00.
Rolex Datejust m278240-0011/0012 31mm Green Stick Domed Bezel Oyster Oystersteel
$898.00 Original price was: $898.00.$229.00Current price is: $229.00.
Longines Women’s L32774166 Conquest Stainless Steel Watch
$950.00 Original price was: $950.00.$235.68Current price is: $235.68.
Description
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel bezel. silver dial with Silver hands and Silver index hour markers. . quartz movement. sapphire crystal. 30mmx 30mmx 9mm case. 20mm band width. 300 meters water resistant. L32774166
| Brand | Longines |
| Gender | Female |
| Model | L32774166 |
| Series | Conquest |
| Movement | Quartz |
| Water Resistant | 300 Meters |
| Band Material | Bracelet |
| Band Color | Silver |
| Band Width | 20 mm |
| Band Length | Men’s Standard |
| Band Type | Bracelet |
| Clasp | Deployment |
| Case Material | Stainless steel |
| Case Size | 30 mm x 30mm |
| Case Thickness | 9 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Screw-down |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | Silver |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Screw-down |
| Bezel | Stainless steel |
| Dial Hands | Silver |
| Dial Markers | Silver index |
| Calendar | Date display appears at the 3 o’clock position |
Reviews (0)
Be the first to review “Longines Women’s L32774166 Conquest Stainless Steel Watch” Cancel reply
Shipping & Delivery
Related products
Longines Men’s L2.773.5.78.7 Master Complications Chronograph Two-Tone 18kt Gold and Stainless Steel Watch
18kt gold and stainless steel Strap. stainless steel case. 18kt gold bezel. silver dial with Blue hands and Arabic Numerals
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Men’s L2.822.4.56.6 Skin Diver Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. black pvd, uni-directional bezel. black dial with Silver-Tone Luminiscent hands and Arabic Numerals display
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Men’s L21424736 Evidenza Automatic Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel bezel. silver dial with Blue hands and Blue Arabic numerals hour markers.
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Men’s L27854766 Conquest Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel bezel. silver dial with Luminiscent hands and Luminiscence hour markers. . automatic
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Men’s L47446112 La Grandes Classiques Flagship 18kt Yellow Gold Black Leather Watch
black leather Strap. 18kt yellow gold case. 18kt yellow gold bezel. white dial with Black hands and Black Roman numerals
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Women’s L4.709.1.91.8 La Grande Classique Rose-Tone Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. 18kt rose gold-plated stainless steel case. 18kt rose gold-plated stainless steel bezel. white dial with Black hands
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Women’s L4.741.0.11.6 Le Grande Classique Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel bezel. dial with Black hands and Roman Numeral hour markers. . quartz
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Women’s L42094726 La Grande Classique Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel bezel. silver dial with Black hands and Black index hour markers. .
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

Reviews
There are no reviews yet.