Rolex Lady-Datejust 28mm 279173 Silver Roman Dial Oyster Bracelet
$898.00 Original price was: $898.00.$229.00Current price is: $229.00.
Longines Women's L2.128.4.78.6 Master Stainless Steel Watch
$1,850.00 Original price was: $1,850.00.$247.14Current price is: $247.14.
Longines Men’s L37424986 USA Exclusive HydroConquest Stainless Steel Watch
$1,800.00 Original price was: $1,800.00.$246.51Current price is: $246.51.
Description
Description
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel with blue ceramic inlay,unidirectional bezel. blue dial with Luminiscent hands and Luminiscence hour markers. . automatic movement. sapphire crystal. 41mmx 41mmx 12mm case. 21mm band width. 300 meters water resistant. L37424986
| Brand | Longines |
| Gender | Male |
| Model | L37424986 |
| Series | USA Exclusive HydroConquest |
| Movement | Automatic |
| Water Resistant | 300 Meters |
| Band Material | Bracelet |
| Band Color | Silver |
| Band Width | 21 mm |
| Band Length | Men’s Standard |
| Band Type | Bracelet |
| Clasp | Fold Over |
| Case Material | Stainless Steel |
| Case Size | 41 mm x 41mm |
| Case Thickness | 12 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Screwed in |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | Blue |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Screw-down |
| Bezel | Stainless Steel with Blue Ceramic Inlay,Unidirectional |
| Dial Hands | Luminiscent |
| Dial Markers | Luminiscence |
| Calendar | Date Display at 3 o’clock position |
Reviews (0)
Reviews (0)
Be the first to review “Longines Men’s L37424986 USA Exclusive HydroConquest Stainless Steel Watch” Cancel reply
Size guide
Size guide
YOU MAY ALSO LIKE…
Longines Women’s L6.136.0.71.2 Equestrian Brown Leather Watch
Rolex Datejust 41mm Blue Fluted Motif Index Dial Jubilee Bracelet Watch – 126334
Longines Women’s L23215897 Record Two-Tone Stainless Steel with 18kt Rose Gold Links Watch
Rolex Cosmograph Daytona m126505-0003 40mm
$229.00 – $529.00Price range: $229.00 through $529.00

Reviews
There are no reviews yet.