Rolex Datejust m278384RBR-0037/0038 Bright Blue 31mm Dial Oyster Watch
$898.00 Original price was: $898.00.$239.00Current price is: $239.00.
Longines Women's L4.321.4.11.2 Presence Black Leather Watch
$1,176.00 Original price was: $1,176.00.$238.57Current price is: $238.57.
Longines Men’s L48192112 La Grande Classique Black Leather Watch
$800.00 Original price was: $800.00.$233.77Current price is: $233.77.
Description
black leather Strap. stainless steel case. gold tone stainless steel bezel. white dial with Black hands and Black Roman numerals hour markers. . quartz movement. sapphire crystal. 35mmx 35mmx 7mm case. 16mm band width. 30 meters water resistant. L48192112
| Brand | Longines |
| Gender | Male |
| Model | L48192112 |
| Series | La Grande Classique |
| Movement | Quartz |
| Water Resistant | 30 Meters |
| Band Material | Strap |
| Band Color | Black |
| Band Width | 16 mm |
| Band Length | Men’s Standard |
| Band Type | Strap |
| Clasp | Tang Buckle |
| Case Material | Stainless steel |
| Case Size | 35 mm x 35mm |
| Case Thickness | 7 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Screw-down |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | White |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Screw-down |
| Bezel | Gold tone stainless steel |
| Dial Hands | Black |
| Dial Markers | Black Roman numerals |
| Calendar | Date display appears at the 3 o’clock position |
Reviews (0)
Be the first to review “Longines Men’s L48192112 La Grande Classique Black Leather Watch” Cancel reply
Shipping & Delivery
Related products
Longines Men’s L2.822.4.56.6 Skin Diver Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. black pvd, uni-directional bezel. black dial with Silver-Tone Luminiscent hands and Arabic Numerals display
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Men’s L2.919.4.78.6 Master Collection Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. silver-tone stainless steel bezel. silver dial with Blue hands and Arabic Numerals hour markers.
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Men’s L27168783 Master Collection 18kt Rose Gold Retrograde Power Reserve Automatic Brown Leather Watch
brown leather Strap. 18kt rose gold case. 18kt rose gold bezel. silver dial with Blue hands and Black Arabic numerals
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Men’s L3.740.3.58.7 Conquest Two-Tone Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. black stainless steel bezel. black dial with Rose Gold-Tone Luminiscent hands and Dot –
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Men’s L4.819.2.11.2 Le Grande Classique Black Leather Watch
stainless steel Strap. stainless steel case. stainless steel bezel. dial with Black hands and Roman Numeral hour markers. . quartz
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Men’s L47544724 Heritage Column Wheel Chronograph Automatic Black Leather Watch
black leather Strap. stainless steel case. stainless steel bezel. beige dial with Silver hands and Silver index hour markers. chronograph
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Women’s L5.512.4.11.6 DolceVita Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. silver-tone stainless steel bezel. white dial with Silver hands and Index hour markers. .
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Women’s L8.113.4.71.6 PrimaLuna Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel bezel. silver dial with Blue hands and Roman Numerals hour markers. .
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

Reviews
There are no reviews yet.