Rolex Datejust m278384RBR-0037/0038 Bright Blue 31mm Dial Oyster Watch
$898.00 Original price was: $898.00.$239.00Current price is: $239.00.
Longines Women's L4.321.4.11.2 Presence Black Leather Watch
$1,176.00 Original price was: $1,176.00.$238.57Current price is: $238.57.
Longines Men’s L48192112 La Grande Classique Black Leather Watch
$800.00 Original price was: $800.00.$233.77Current price is: $233.77.
Description
black leather Strap. stainless steel case. gold tone stainless steel bezel. white dial with Black hands and Black Roman numerals hour markers. . quartz movement. sapphire crystal. 35mmx 35mmx 7mm case. 16mm band width. 30 meters water resistant. L48192112
| Brand | Longines |
| Gender | Male |
| Model | L48192112 |
| Series | La Grande Classique |
| Movement | Quartz |
| Water Resistant | 30 Meters |
| Band Material | Strap |
| Band Color | Black |
| Band Width | 16 mm |
| Band Length | Men’s Standard |
| Band Type | Strap |
| Clasp | Tang Buckle |
| Case Material | Stainless steel |
| Case Size | 35 mm x 35mm |
| Case Thickness | 7 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Screw-down |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | White |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Screw-down |
| Bezel | Gold tone stainless steel |
| Dial Hands | Black |
| Dial Markers | Black Roman numerals |
| Calendar | Date display appears at the 3 o’clock position |
Reviews (0)
Be the first to review “Longines Men’s L48192112 La Grande Classique Black Leather Watch” Cancel reply
Shipping & Delivery
Related products
Longines Men’s L21424736 Evidenza Automatic Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel bezel. silver dial with Blue hands and Blue Arabic numerals hour markers.
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Men’s L27168783 Master Collection 18kt Rose Gold Retrograde Power Reserve Automatic Brown Leather Watch
brown leather Strap. 18kt rose gold case. 18kt rose gold bezel. silver dial with Blue hands and Black Arabic numerals
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Men’s L4.819.2.11.2 Le Grande Classique Black Leather Watch
stainless steel Strap. stainless steel case. stainless steel bezel. dial with Black hands and Roman Numeral hour markers. . quartz
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Men’s L4.921.4.72.6 Presence Stainless Steel Watch
Bracelet. case. bezel. dial with Silver hands and Index hour markers. . movement. crystal. 38.5mmx 38.5mmx 9mm case. 20mm band
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Women’s L42594116 Lyre Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel bezel. white dial with Silver hands and Roman Numerals hour markers. .
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Women’s L5.512.4.71.5 DolceVita Red Leather Watch
leather Strap. stainless steel case. stainless steel bezel. white dial with Blue hands and Roman Numerals hour markers. . quartz
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Women’s L51550166 Dolce Vita Diamond Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel set with diamonds bezel. white dial with Silver hands and Diamonds hour
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Women’s L6.136.4.87.2 Equestrian Diamond Brown Leather Watch
Strap. case. bezel. dial with Blue hands and Diamond hour markers. . movement. crystal. 26mmx 26mmx 0mm case. 0mm band
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

Reviews
There are no reviews yet.