Longines Men's L2.893.5.37.7 Master Collection Two-Tone Stainless Steel Watch
$3,753.00 Original price was: $3,753.00.$256.96Current price is: $256.96.
Rolex Datejust m278241-0031/0032 31mm Silver Floral Motif Dial Oyster Bracelet Watch
$898.00 Original price was: $898.00.$229.00Current price is: $229.00.
Longines Men’s L27774532 Avigation Automatic Black Leather Watch
$2,400.00 Original price was: $2,400.00.$254.14Current price is: $254.14.
SKU:
N/A
Tags: Band Color_Black, Band Material_Leather, Brand_Longines, Gender_Mens, Movement_Automatic, Nstock, Price_$2500+, Series_Avigation
Description
black leather Strap. stainless steel case. stainless steel bezel. black dial with Gold-Tone hands and Silver Arabic numerals hour markers. automatic. automatic movement. sapphire crystal. 41mmx 41mmx 15mm case. 20mm band width. 30 meters water resistant. L27774532
| Brand | Longines |
| Gender | Male |
| Model | L27774532 |
| Series | Avigation |
| Movement | Automatic |
| Water Resistant | 30 Meters |
| Speacial Features | Automatic |
| Band Material | Strap |
| Band Color | Black |
| Band Width | 20 mm |
| Band Length | Men’s Standard |
| Band Type | Strap |
| Clasp | Buckle |
| Case Material | Stainless steel |
| Case Size | 41 mm x 41mm |
| Case Thickness | 15 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Screw-down |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | Black |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Screw-down |
| Bezel | Stainless steel |
| Dial Hands | Gold-Tone |
| Dial Markers | Silver Arabic numerals |
| Calendar | Date display appears at the 6 o’clock position |
| Subdials | 60 seconds |
Reviews (0)
Be the first to review “Longines Men’s L27774532 Avigation Automatic Black Leather Watch” Cancel reply
Shipping & Delivery
Related products
Longines Men’s L2.795.4.52.9 Heritage Black Silicone Watch
stainless steel Strap. stainless steel case. stainless steel bezel. dial with Luminiscent hands and Luminiscence hour markers. . quartz movement.
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Men’s L21424736 Evidenza Automatic Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel bezel. silver dial with Blue hands and Blue Arabic numerals hour markers.
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Men’s L27854766 Conquest Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel bezel. silver dial with Luminiscent hands and Luminiscence hour markers. . automatic
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Men’s L4.910.5.12.7 Elegant Two-Tone Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel bezel. dial with Black hands and Index hour markers. . quartz movement.
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Women’s L4.741.0.11.6 Le Grande Classique Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel bezel. dial with Black hands and Roman Numeral hour markers. . quartz
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Women’s L45130586 La Grande Classique Diamond Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel set with diamonds bezel. black dial with Silver hands and Diamonds hour
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Women’s L5.512.4.11.2 La Grande Classique Black Leather Watch
leather Strap. stainless steel case. silver-tone stainless steel bezel. white dial with Black hands and Roman Numerals hour markers. .
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Women’s L5.512.4.11.6 DolceVita Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. silver-tone stainless steel bezel. white dial with Silver hands and Index hour markers. .
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

Reviews
There are no reviews yet.