Longines Men's L2.893.5.37.7 Master Collection Two-Tone Stainless Steel Watch
$3,753.00 Original price was: $3,753.00.$256.96Current price is: $256.96.
Rolex Datejust m278241-0031/0032 31mm Silver Floral Motif Dial Oyster Bracelet Watch
$898.00 Original price was: $898.00.$229.00Current price is: $229.00.
Longines Men’s L27774532 Avigation Automatic Black Leather Watch
$2,400.00 Original price was: $2,400.00.$254.14Current price is: $254.14.
SKU:
N/A
Tags: Band Color_Black, Band Material_Leather, Brand_Longines, Gender_Mens, Movement_Automatic, Nstock, Price_$2500+, Series_Avigation
Description
black leather Strap. stainless steel case. stainless steel bezel. black dial with Gold-Tone hands and Silver Arabic numerals hour markers. automatic. automatic movement. sapphire crystal. 41mmx 41mmx 15mm case. 20mm band width. 30 meters water resistant. L27774532
| Brand | Longines |
| Gender | Male |
| Model | L27774532 |
| Series | Avigation |
| Movement | Automatic |
| Water Resistant | 30 Meters |
| Speacial Features | Automatic |
| Band Material | Strap |
| Band Color | Black |
| Band Width | 20 mm |
| Band Length | Men’s Standard |
| Band Type | Strap |
| Clasp | Buckle |
| Case Material | Stainless steel |
| Case Size | 41 mm x 41mm |
| Case Thickness | 15 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Screw-down |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | Black |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Screw-down |
| Bezel | Stainless steel |
| Dial Hands | Gold-Tone |
| Dial Markers | Silver Arabic numerals |
| Calendar | Date display appears at the 6 o’clock position |
| Subdials | 60 seconds |
Reviews (0)
Be the first to review “Longines Men’s L27774532 Avigation Automatic Black Leather Watch” Cancel reply
Shipping & Delivery
Related products
Longines Men’s L2.822.4.56.6 Skin Diver Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. black pvd, uni-directional bezel. black dial with Silver-Tone Luminiscent hands and Arabic Numerals display
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Men’s L3.740.3.58.7 Conquest Two-Tone Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. black stainless steel bezel. black dial with Rose Gold-Tone Luminiscent hands and Dot –
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Men’s L4.921.4.72.6 Presence Stainless Steel Watch
Bracelet. case. bezel. dial with Silver hands and Index hour markers. . movement. crystal. 38.5mmx 38.5mmx 9mm case. 20mm band
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Men’s L47446112 La Grandes Classiques Flagship 18kt Yellow Gold Black Leather Watch
black leather Strap. 18kt yellow gold case. 18kt yellow gold bezel. white dial with Black hands and Black Roman numerals
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Women’s L4.709.1.91.8 La Grande Classique Rose-Tone Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. 18kt rose gold-plated stainless steel case. 18kt rose gold-plated stainless steel bezel. white dial with Black hands
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Women’s L42094726 La Grande Classique Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel bezel. silver dial with Black hands and Black index hour markers. .
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Women’s L42594116 Lyre Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel bezel. white dial with Silver hands and Roman Numerals hour markers. .
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Women’s L8.113.4.71.6 PrimaLuna Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel bezel. silver dial with Blue hands and Roman Numerals hour markers. .
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

Reviews
There are no reviews yet.