Longines Women's L42094056 La Grande Classique Stainless Steel Watch
$1,475.00 Original price was: $1,475.00.$242.36Current price is: $242.36.
Rolex Datejust m278341-0029/0030 Slate Dial 31mm Dial Oyster Bracelet
$898.00 Original price was: $898.00.$239.00Current price is: $239.00.
Longines Men’s L32844966 HydroConquest Automatic Stainless Steel Watch
$1,275.00 Original price was: $1,275.00.$239.81Current price is: $239.81.
Description
stainless steel Bracelet. stainless steel case. blue stainless steel, unidirectional bezel. black dial with Silver hands and Silver index hour markers. automatic. automatic movement. sapphire crystal. 29mmx 29mmx 6mm case. 15mm band width. 300 meters water resistant. L32844966
| Brand | Longines |
| Gender | Male |
| Model | L32844966 |
| Series | HydroConquest |
| Movement | Automatic |
| Water Resistant | 300 Meters |
| Speacial Features | Automatic |
| Band Material | Bracelet |
| Band Color | Silver |
| Band Width | 15 mm |
| Band Length | Men’s Standard |
| Band Type | Bracelet |
| Clasp | Deployment |
| Case Material | Stainless steel |
| Case Size | 29 mm x 29mm |
| Case Thickness | 6 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Screw-down |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | Black |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Screw-down |
| Bezel | Blue stainless steel, Unidirectional |
| Dial Hands | Silver |
| Dial Markers | Silver index |
| Calendar | Date display appears at the 3 o’clock position |
Reviews (0)
Be the first to review “Longines Men’s L32844966 HydroConquest Automatic Stainless Steel Watch” Cancel reply
Shipping & Delivery
Related products
Longines Men’s L2.795.4.52.9 Heritage Black Silicone Watch
stainless steel Strap. stainless steel case. stainless steel bezel. dial with Luminiscent hands and Luminiscence hour markers. . quartz movement.
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Men’s L27854766 Conquest Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel bezel. silver dial with Luminiscent hands and Luminiscence hour markers. . automatic
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Women’s L4.709.1.91.8 La Grande Classique Rose-Tone Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. 18kt rose gold-plated stainless steel case. 18kt rose gold-plated stainless steel bezel. white dial with Black hands
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Women’s L42594116 Lyre Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel bezel. white dial with Silver hands and Roman Numerals hour markers. .
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Women’s L45130586 La Grande Classique Diamond Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel set with diamonds bezel. black dial with Silver hands and Diamonds hour
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Women’s L5.512.4.11.6 DolceVita Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. silver-tone stainless steel bezel. white dial with Silver hands and Index hour markers. .
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Women’s L5.512.4.71.5 DolceVita Red Leather Watch
leather Strap. stainless steel case. stainless steel bezel. white dial with Blue hands and Roman Numerals hour markers. . quartz
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Women’s L6.136.4.87.2 Equestrian Diamond Brown Leather Watch
Strap. case. bezel. dial with Blue hands and Diamond hour markers. . movement. crystal. 26mmx 26mmx 0mm case. 0mm band
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

Reviews
There are no reviews yet.