Longines Women's L42094056 La Grande Classique Stainless Steel Watch
$1,475.00 Original price was: $1,475.00.$242.36Current price is: $242.36.
Rolex Datejust m278341-0029/0030 Slate Dial 31mm Dial Oyster Bracelet
$898.00 Original price was: $898.00.$239.00Current price is: $239.00.
Longines Men’s L32844966 HydroConquest Automatic Stainless Steel Watch
$1,275.00 Original price was: $1,275.00.$239.81Current price is: $239.81.
Description
stainless steel Bracelet. stainless steel case. blue stainless steel, unidirectional bezel. black dial with Silver hands and Silver index hour markers. automatic. automatic movement. sapphire crystal. 29mmx 29mmx 6mm case. 15mm band width. 300 meters water resistant. L32844966
| Brand | Longines |
| Gender | Male |
| Model | L32844966 |
| Series | HydroConquest |
| Movement | Automatic |
| Water Resistant | 300 Meters |
| Speacial Features | Automatic |
| Band Material | Bracelet |
| Band Color | Silver |
| Band Width | 15 mm |
| Band Length | Men’s Standard |
| Band Type | Bracelet |
| Clasp | Deployment |
| Case Material | Stainless steel |
| Case Size | 29 mm x 29mm |
| Case Thickness | 6 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Screw-down |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | Black |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Screw-down |
| Bezel | Blue stainless steel, Unidirectional |
| Dial Hands | Silver |
| Dial Markers | Silver index |
| Calendar | Date display appears at the 3 o’clock position |
Reviews (0)
Be the first to review “Longines Men’s L32844966 HydroConquest Automatic Stainless Steel Watch” Cancel reply
Shipping & Delivery
Related products
Longines Men’s L27168783 Master Collection 18kt Rose Gold Retrograde Power Reserve Automatic Brown Leather Watch
brown leather Strap. 18kt rose gold case. 18kt rose gold bezel. silver dial with Blue hands and Black Arabic numerals
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Men’s L27854766 Conquest Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel bezel. silver dial with Luminiscent hands and Luminiscence hour markers. . automatic
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Men’s L4.921.4.72.6 Presence Stainless Steel Watch
Bracelet. case. bezel. dial with Silver hands and Index hour markers. . movement. crystal. 38.5mmx 38.5mmx 9mm case. 20mm band
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Men’s L4.974.4.21.6 Flagship Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. silver-tone stainless steel bezel. white dial with Silver-Tone hands and Roman Numerals hour markers.
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Women’s L42094726 La Grande Classique Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel bezel. silver dial with Black hands and Black index hour markers. .
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Women’s L51550166 Dolce Vita Diamond Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel set with diamonds bezel. white dial with Silver hands and Diamonds hour
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Women’s L8.113.4.71.6 PrimaLuna Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel bezel. silver dial with Blue hands and Roman Numerals hour markers. .
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Women’s L81104166 PrimaLuna Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel bezel. white dial with Silver hands and Index and Arabic Numerals at
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

Reviews
There are no reviews yet.