Rolex Lady-Datejust 28mm 279163 Champagne Dial Oyster Bracelet
$898.00 Original price was: $898.00.$229.00Current price is: $229.00.
Rolex Datejust m278381-0015/0016 Silver Diamond Dial Diamond-Set Bezel 31mm
$898.00 Original price was: $898.00.$239.00Current price is: $239.00.
Longines Men’s L56574716 Dolce Vita Stainless Steel Watch
$1,675.00 Original price was: $1,675.00.$244.90Current price is: $244.90.
Description
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel bezel. white dial with Silver hands and Black Roman numerals hour markers. . quartz movement. sapphire crystal. 27mmx 32mmx 5mm case. 17mm band width. 30 meters water resistant. L56574716
| Brand | Longines |
| Gender | Male |
| Model | L56574716 |
| Series | Dolce Vita |
| Movement | Quartz |
| Water Resistant | 30 Meters |
| Band Material | Bracelet |
| Band Color | Silver |
| Band Width | 17 mm |
| Band Length | Men’s Standard |
| Band Type | Bracelet |
| Clasp | Deployment |
| Case Material | Stainless steel |
| Case Size | 32 mm x 27mm |
| Case Thickness | 5 mm |
| Case Shape | Rectangle |
| Case Back Type | Screw-down |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | White |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Screw-down |
| Bezel | Stainless steel |
| Dial Hands | Silver |
| Dial Markers | Black Roman numerals |
| Subdials | 60 seconds |
Reviews (0)
Be the first to review “Longines Men’s L56574716 Dolce Vita Stainless Steel Watch” Cancel reply
Shipping & Delivery
Related products
Longines Men’s L4.819.2.11.2 Le Grande Classique Black Leather Watch
stainless steel Strap. stainless steel case. stainless steel bezel. dial with Black hands and Roman Numeral hour markers. . quartz
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Men’s L4.910.5.12.7 Elegant Two-Tone Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel bezel. dial with Black hands and Index hour markers. . quartz movement.
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Men’s L4.974.4.21.6 Flagship Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. silver-tone stainless steel bezel. white dial with Silver-Tone hands and Roman Numerals hour markers.
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Men’s L47446112 La Grandes Classiques Flagship 18kt Yellow Gold Black Leather Watch
black leather Strap. 18kt yellow gold case. 18kt yellow gold bezel. white dial with Black hands and Black Roman numerals
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Men’s L47544724 Heritage Column Wheel Chronograph Automatic Black Leather Watch
black leather Strap. stainless steel case. stainless steel bezel. beige dial with Silver hands and Silver index hour markers. chronograph
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Women’s L4.741.0.11.6 Le Grande Classique Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel bezel. dial with Black hands and Roman Numeral hour markers. . quartz
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Women’s L5.512.4.11.6 DolceVita Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. silver-tone stainless steel bezel. white dial with Silver hands and Index hour markers. .
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Women’s L8.110.4.16.6 PrimaLuna Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel bezel. white dial with Silver hands and Index and Arabic Numerals at
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

Reviews
There are no reviews yet.