Rolex Lady-Datejust 28mm 279163 Champagne Dial Oyster Bracelet
$898.00 Original price was: $898.00.$229.00Current price is: $229.00.
Rolex Datejust m278381-0015/0016 Silver Diamond Dial Diamond-Set Bezel 31mm
$898.00 Original price was: $898.00.$239.00Current price is: $239.00.
Longines Men’s L56574716 Dolce Vita Stainless Steel Watch
$1,675.00 Original price was: $1,675.00.$244.90Current price is: $244.90.
Description
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel bezel. white dial with Silver hands and Black Roman numerals hour markers. . quartz movement. sapphire crystal. 27mmx 32mmx 5mm case. 17mm band width. 30 meters water resistant. L56574716
| Brand | Longines |
| Gender | Male |
| Model | L56574716 |
| Series | Dolce Vita |
| Movement | Quartz |
| Water Resistant | 30 Meters |
| Band Material | Bracelet |
| Band Color | Silver |
| Band Width | 17 mm |
| Band Length | Men’s Standard |
| Band Type | Bracelet |
| Clasp | Deployment |
| Case Material | Stainless steel |
| Case Size | 32 mm x 27mm |
| Case Thickness | 5 mm |
| Case Shape | Rectangle |
| Case Back Type | Screw-down |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | White |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Screw-down |
| Bezel | Stainless steel |
| Dial Hands | Silver |
| Dial Markers | Black Roman numerals |
| Subdials | 60 seconds |
Reviews (0)
Be the first to review “Longines Men’s L56574716 Dolce Vita Stainless Steel Watch” Cancel reply
Shipping & Delivery
Related products
Longines Men’s L21424736 Evidenza Automatic Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel bezel. silver dial with Blue hands and Blue Arabic numerals hour markers.
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Women’s L4.741.0.11.6 Le Grande Classique Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel bezel. dial with Black hands and Roman Numeral hour markers. . quartz
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Women’s L42094726 La Grande Classique Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel bezel. silver dial with Black hands and Black index hour markers. .
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Women’s L45130586 La Grande Classique Diamond Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel set with diamonds bezel. black dial with Silver hands and Diamonds hour
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Women’s L5.512.4.11.2 La Grande Classique Black Leather Watch
leather Strap. stainless steel case. silver-tone stainless steel bezel. white dial with Black hands and Roman Numerals hour markers. .
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Women’s L8.110.4.16.6 PrimaLuna Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel bezel. white dial with Silver hands and Index and Arabic Numerals at
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Women’s L8.113.4.71.6 PrimaLuna Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel bezel. silver dial with Blue hands and Roman Numerals hour markers. .
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Women’s L81104166 PrimaLuna Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel bezel. white dial with Silver hands and Index and Arabic Numerals at
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

Reviews
There are no reviews yet.