Longines Men's L3.676.4.58.6 Conquest Stainless Steel Watch
$1,159.00 Original price was: $1,159.00.$238.34Current price is: $238.34.
Longines Women’s L81124876 PrimaLuna Stainless Steel Watch
$1,375.00 Original price was: $1,375.00.$241.09Current price is: $241.09.
Description
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel bezel. mother of pearl dial with Blue hands and Diamond hour markers. . quartz movement. sapphire crystal. 30mmx 30mmx 0mm case. 20mm band width. 30 meters water resistant. L81124876
| Brand | Longines |
| Gender | Female |
| Model | L81124876 |
| Series | PrimaLuna |
| Movement | Quartz |
| Water Resistant | 30 Meters |
| Band Material | Bracelet |
| Band Color | Silver |
| Band Width | 20 mm |
| Band Length | Men’s Standard |
| Band Type | Bracelet |
| Clasp | Deployant |
| Case Material | Stainless Steel |
| Case Size | 30 mm x 30mm |
| Case Thickness | 0 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Snap down |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | Mother of Pearl |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Pull-push |
| Bezel | Stainless Steel |
| Dial Hands | Blue |
| Dial Markers | Diamond |
| Calendar | Date Display at 3 o’clock position |
Reviews (0)
Be the first to review “Longines Women’s L81124876 PrimaLuna Stainless Steel Watch” Cancel reply
Shipping & Delivery
Related products
Longines Men’s L2.795.4.52.9 Heritage Black Silicone Watch
stainless steel Strap. stainless steel case. stainless steel bezel. dial with Luminiscent hands and Luminiscence hour markers. . quartz movement.
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Men’s L27854766 Conquest Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel bezel. silver dial with Luminiscent hands and Luminiscence hour markers. . automatic
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Men’s L4.819.2.11.2 Le Grande Classique Black Leather Watch
stainless steel Strap. stainless steel case. stainless steel bezel. dial with Black hands and Roman Numeral hour markers. . quartz
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Men’s L4.974.4.21.6 Flagship Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. silver-tone stainless steel bezel. white dial with Silver-Tone hands and Roman Numerals hour markers.
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Women’s L4.741.0.11.6 Le Grande Classique Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel bezel. dial with Black hands and Roman Numeral hour markers. . quartz
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Women’s L42094726 La Grande Classique Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel bezel. silver dial with Black hands and Black index hour markers. .
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Women’s L45130586 La Grande Classique Diamond Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel set with diamonds bezel. black dial with Silver hands and Diamonds hour
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Women’s L6.136.4.87.2 Equestrian Diamond Brown Leather Watch
Strap. case. bezel. dial with Blue hands and Diamond hour markers. . movement. crystal. 26mmx 26mmx 0mm case. 0mm band
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

Reviews
There are no reviews yet.