Rolex Datejust 36mm 126281 White Dial
$898.00 Original price was: $898.00.$239.00Current price is: $239.00.
Longines Men's L4.859.4.11.6 Lyre Stainless Steel Watch
$1,045.00 Original price was: $1,045.00.$236.90Current price is: $236.90.
Longines Men’s L26694786 Master Collection Chronograph Automatic Stainless Steel Watch
$2,775.00 Original price was: $2,775.00.$258.91Current price is: $258.91.
Description
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel bezel. silver dial with Blue hands and Black Arabic numerals hour markers. chronograph automatic. automatic movement. sapphire crystal. 38mmx 38mmx 12mm case. 17mm band width. 30 meters water resistant. L26694786
| Brand | Longines |
| Gender | Male |
| Model | L26694786 |
| Series | Master Collection |
| Movement | Automatic |
| Water Resistant | 30 Meters |
| Speacial Features | Chronograph Automatic |
| Band Material | Bracelet |
| Band Color | Silver |
| Band Width | 17 mm |
| Band Length | Men’s Standard |
| Band Type | Bracelet |
| Clasp | Deployment |
| Case Material | Stainless steel |
| Case Size | 38 mm x 38mm |
| Case Thickness | 12 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Screw-down |
| Display Type | Chronograph |
| Dial Color | Silver |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Screw-down |
| Bezel | Stainless steel |
| Dial Hands | Blue |
| Dial Markers | Black Arabic numerals |
| Calendar | Date display appears at the 6 o’clock position |
| Subdials | Two – 60 second and 30 minute |
Reviews (0)
Be the first to review “Longines Men’s L26694786 Master Collection Chronograph Automatic Stainless Steel Watch” Cancel reply
Shipping & Delivery
Related products
Longines Men’s L3.740.3.58.7 Conquest Two-Tone Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. black stainless steel bezel. black dial with Rose Gold-Tone Luminiscent hands and Dot –
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Men’s L4.974.4.21.6 Flagship Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. silver-tone stainless steel bezel. white dial with Silver-Tone hands and Roman Numerals hour markers.
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Men’s L47446112 La Grandes Classiques Flagship 18kt Yellow Gold Black Leather Watch
black leather Strap. 18kt yellow gold case. 18kt yellow gold bezel. white dial with Black hands and Black Roman numerals
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Women’s L4.741.0.11.6 Le Grande Classique Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel bezel. dial with Black hands and Roman Numeral hour markers. . quartz
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Women’s L42594116 Lyre Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel bezel. white dial with Silver hands and Roman Numerals hour markers. .
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Women’s L5.512.4.11.6 DolceVita Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. silver-tone stainless steel bezel. white dial with Silver hands and Index hour markers. .
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Women’s L6.136.4.87.2 Equestrian Diamond Brown Leather Watch
Strap. case. bezel. dial with Blue hands and Diamond hour markers. . movement. crystal. 26mmx 26mmx 0mm case. 0mm band
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Women’s L8.113.4.71.6 PrimaLuna Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel bezel. silver dial with Blue hands and Roman Numerals hour markers. .
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

Reviews
There are no reviews yet.