Rolex Cosmograph Daytona m126515ln-0004 40mm
$239.00 – $539.00Price range: $239.00 through $539.00
Longines Women's L4.309.5.12.7 Elegant Two-Tone Stainless Steel Watch
$2,114.00 Original price was: $2,114.00.$250.51Current price is: $250.51.
Longines Men’s L28214116 Record Stainless Steel Watch
$2,025.00 Original price was: $2,025.00.$249.36Current price is: $249.36.
Description
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel bezel. white dial with Blue hands and Roman Numerals hour markers. . automatic movement. sapphire crystal. 40mmx 40mmx 0mm case. 20mm band width. 30 meters water resistant. L28214116
| Brand | Longines |
| Gender | Male |
| Model | L28214116 |
| Series | Record |
| Movement | Automatic |
| Water Resistant | 30 Meters |
| Band Material | Bracelet |
| Band Color | Silver |
| Band Width | 20 mm |
| Band Length | Men’s Standard |
| Band Type | Bracelet |
| Clasp | Deployant |
| Case Material | Stainless Steel |
| Case Size | 40 mm x 40mm |
| Case Thickness | 0 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Transparent |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | White |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Pull-push |
| Bezel | Stainless Steel |
| Dial Hands | Blue |
| Dial Markers | Roman Numerals |
| Calendar | Date Display at 3 o’clock position |
Reviews (0)
Be the first to review “Longines Men’s L28214116 Record Stainless Steel Watch” Cancel reply
Shipping & Delivery
Related products
Longines Men’s L2.795.4.52.9 Heritage Black Silicone Watch
stainless steel Strap. stainless steel case. stainless steel bezel. dial with Luminiscent hands and Luminiscence hour markers. . quartz movement.
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Men’s L27854766 Conquest Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel bezel. silver dial with Luminiscent hands and Luminiscence hour markers. . automatic
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Men’s L3.740.3.58.7 Conquest Two-Tone Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. black stainless steel bezel. black dial with Rose Gold-Tone Luminiscent hands and Dot –
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Men’s L47544724 Heritage Column Wheel Chronograph Automatic Black Leather Watch
black leather Strap. stainless steel case. stainless steel bezel. beige dial with Silver hands and Silver index hour markers. chronograph
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Women’s L42594116 Lyre Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel bezel. white dial with Silver hands and Roman Numerals hour markers. .
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Women’s L51550166 Dolce Vita Diamond Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel set with diamonds bezel. white dial with Silver hands and Diamonds hour
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Women’s L8.113.4.71.6 PrimaLuna Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel bezel. silver dial with Blue hands and Roman Numerals hour markers. .
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Women’s L81104166 PrimaLuna Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel bezel. white dial with Silver hands and Index and Arabic Numerals at
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

Reviews
There are no reviews yet.