Longines Men's L2.830.4.93.0 Heritage Chronograph Black Leather Watch
$2,280.00 Original price was: $2,280.00.$252.62Current price is: $252.62.
Longines Men's L2.908.4.92.6 Master Collection Stainless Steel Watch
$2,447.00 Original price was: $2,447.00.$254.74Current price is: $254.74.
Longines Men’s L36424566 HydroConquest Stainless Steel Watch
$1,275.00 Original price was: $1,275.00.$239.81Current price is: $239.81.
Description
stainless steel Bracelet. stainless steel case. black ion plated stainless steel,unidirectional bezel. black dial with Luminiscent hands and Index and Arabic Numerals at 6,9 and 12 o’clock position hour markers. . automatic movement. sapphire crystal. 41mmx 41mmx 10mm case. 19mm band width. 300 meters water resistant. L36424566
| Brand | Longines |
| Gender | Male |
| Model | L36424566 |
| Series | HydroConquest |
| Movement | Automatic |
| Water Resistant | 300 Meters |
| Band Material | Bracelet |
| Band Color | Silver |
| Band Width | 19 mm |
| Band Length | Men’s Standard |
| Band Type | Bracelet |
| Clasp | Deployant |
| Case Material | Stainless Steel |
| Case Size | 41 mm x 41mm |
| Case Thickness | 10 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Screwed in |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | Black |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Screw-down |
| Bezel | Black Ion Plated Stainless Steel,Unidirectional |
| Dial Hands | Luminiscent |
| Dial Markers | Index and Arabic Numerals at 6,9 and 12 o’clock position |
| Calendar | Date Display at 3 o’clock position |
Reviews (0)
Be the first to review “Longines Men’s L36424566 HydroConquest Stainless Steel Watch” Cancel reply
Shipping & Delivery
Related products
Longines Men’s L2.919.4.78.6 Master Collection Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. silver-tone stainless steel bezel. silver dial with Blue hands and Arabic Numerals hour markers.
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Men’s L27168783 Master Collection 18kt Rose Gold Retrograde Power Reserve Automatic Brown Leather Watch
brown leather Strap. 18kt rose gold case. 18kt rose gold bezel. silver dial with Blue hands and Black Arabic numerals
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Men’s L47446112 La Grandes Classiques Flagship 18kt Yellow Gold Black Leather Watch
black leather Strap. 18kt yellow gold case. 18kt yellow gold bezel. white dial with Black hands and Black Roman numerals
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Women’s L4.709.1.91.8 La Grande Classique Rose-Tone Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. 18kt rose gold-plated stainless steel case. 18kt rose gold-plated stainless steel bezel. white dial with Black hands
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Women’s L4.741.0.11.6 Le Grande Classique Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel bezel. dial with Black hands and Roman Numeral hour markers. . quartz
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Women’s L45130586 La Grande Classique Diamond Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel set with diamonds bezel. black dial with Silver hands and Diamonds hour
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Women’s L51550166 Dolce Vita Diamond Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel set with diamonds bezel. white dial with Silver hands and Diamonds hour
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Women’s L81104166 PrimaLuna Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel bezel. white dial with Silver hands and Index and Arabic Numerals at
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

Reviews
There are no reviews yet.