Longines Women's L2.409.4.97.6 Master Collection Stainless Steel Watch
$2,565.00 Original price was: $2,565.00.$256.25Current price is: $256.25.
Rolex Datejust 36mm 126234 Olive Green Palm Motif Diamond Dial Jubilee Stainless Steel Watch
$898.00 Original price was: $898.00.$239.00Current price is: $239.00.
Longines Men’s L36874566 Conquest Automatic Stainless Steel Watch
$1,600.00 Original price was: $1,600.00.$243.97Current price is: $243.97.
Description
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel bezel. black dial with Silver hands and Silver index hour markers. automatic. automatic movement. sapphire crystal. 41mmx 41mmx 14mm case. 20mm band width. 50 meters water resistant. L36874566
| Brand | Longines |
| Gender | Male |
| Model | L36874566 |
| Series | Conquest |
| Movement | Automatic |
| Water Resistant | 50 Meters |
| Speacial Features | Automatic |
| Band Material | Bracelet |
| Band Color | Silver |
| Band Width | 20 mm |
| Band Length | Men’s Standard |
| Band Type | Bracelet |
| Clasp | Deployment |
| Case Material | Stainless steel |
| Case Size | 41 mm x 41mm |
| Case Thickness | 14 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Screw-down |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | Black |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Screw-down |
| Bezel | Stainless steel |
| Dial Hands | Silver |
| Dial Markers | Silver index |
| Calendar | Date display appears at the 3 o’clock position |
Reviews (0)
Be the first to review “Longines Men’s L36874566 Conquest Automatic Stainless Steel Watch” Cancel reply
Shipping & Delivery
Related products
Longines Men’s L27854766 Conquest Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel bezel. silver dial with Luminiscent hands and Luminiscence hour markers. . automatic
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Men’s L4.819.2.11.2 Le Grande Classique Black Leather Watch
stainless steel Strap. stainless steel case. stainless steel bezel. dial with Black hands and Roman Numeral hour markers. . quartz
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Men’s L4.910.5.12.7 Elegant Two-Tone Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel bezel. dial with Black hands and Index hour markers. . quartz movement.
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Men’s L4.974.4.21.6 Flagship Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. silver-tone stainless steel bezel. white dial with Silver-Tone hands and Roman Numerals hour markers.
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Unisex L4.922.1.11.7 Presence Two-Tone Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. 18k rose gold-tone pvd stainless steel bezel. white dial with Black hands and Roman
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Women’s L5.512.4.11.6 DolceVita Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. silver-tone stainless steel bezel. white dial with Silver hands and Index hour markers. .
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Women’s L5.512.4.71.5 DolceVita Red Leather Watch
leather Strap. stainless steel case. stainless steel bezel. white dial with Blue hands and Roman Numerals hour markers. . quartz
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Women’s L6.136.4.87.2 Equestrian Diamond Brown Leather Watch
Strap. case. bezel. dial with Blue hands and Diamond hour markers. . movement. crystal. 26mmx 26mmx 0mm case. 0mm band
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

Reviews
There are no reviews yet.