Rolex Datejust 36mm 126231 Slate Dial Jubilee Bracelet
$898.00 Original price was: $898.00.$229.00Current price is: $229.00.
Rolex Datejust m278271-0029/0030 Slate 31mm Dial Oyster Bracelet Watch
$898.00 Original price was: $898.00.$229.00Current price is: $229.00.
Longines Men’s L49212322 Presence Black Leather Watch
$1,300.00 Original price was: $1,300.00.$240.15Current price is: $240.15.
SKU:
N/A
Tags: Band Color_Black, Band Material_Leather, Brand_Longines, Gender_Mens, Movement_Automatic, Series_Presence
Description
leather Strap. stainless steel case. gold-tone stainless steel bezel. gold-tone dial with Gold-Tone hands and Index hour markers. . automatic movement. sapphire crystal. 38.5mmx 38.5mmx 9mm case. 20mm band width. 30 meters water resistant. L49212322
| Brand | Longines |
| Gender | Male |
| Model | L49212322 |
| Series | Presence |
| Movement | Automatic |
| Water Resistant | 30 Meters |
| Band Material | Strap |
| Band Color | Black |
| Band Width | 20 mm |
| Band Length | Men’s Standard |
| Band Type | Strap |
| Clasp | Buckle |
| Case Material | Stainless Steel |
| Case Size | 38.5 mm x 38.5mm |
| Case Thickness | 9 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Transparent |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | Gold-Tone |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Pull-push |
| Bezel | Gold-Tone Stainless Steel |
| Dial Hands | Gold-Tone |
| Dial Markers | Index |
| Calendar | Date Display at 3 o’clock position |
Reviews (0)
Be the first to review “Longines Men’s L49212322 Presence Black Leather Watch” Cancel reply
Shipping & Delivery
Related products
Longines Men’s L2.822.4.56.6 Skin Diver Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. black pvd, uni-directional bezel. black dial with Silver-Tone Luminiscent hands and Arabic Numerals display
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Men’s L27168783 Master Collection 18kt Rose Gold Retrograde Power Reserve Automatic Brown Leather Watch
brown leather Strap. 18kt rose gold case. 18kt rose gold bezel. silver dial with Blue hands and Black Arabic numerals
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Men’s L27854766 Conquest Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel bezel. silver dial with Luminiscent hands and Luminiscence hour markers. . automatic
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Men’s L4.974.4.21.6 Flagship Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. silver-tone stainless steel bezel. white dial with Silver-Tone hands and Roman Numerals hour markers.
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Men’s L47446112 La Grandes Classiques Flagship 18kt Yellow Gold Black Leather Watch
black leather Strap. 18kt yellow gold case. 18kt yellow gold bezel. white dial with Black hands and Black Roman numerals
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Women’s L4.741.0.11.6 Le Grande Classique Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel bezel. dial with Black hands and Roman Numeral hour markers. . quartz
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Women’s L5.512.4.11.6 DolceVita Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. silver-tone stainless steel bezel. white dial with Silver hands and Index hour markers. .
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Women’s L5.512.4.71.5 DolceVita Red Leather Watch
leather Strap. stainless steel case. stainless steel bezel. white dial with Blue hands and Roman Numerals hour markers. . quartz
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

Reviews
There are no reviews yet.