Longines Men's L2.909.4.92.0 Master Collection Blue Leather Watch
$2,210.00 Original price was: $2,210.00.$251.73Current price is: $251.73.
Rolex Datejust 41mm 126331 Oyster Band Steel and Everose Gold Men’s Watch
$898.00 Original price was: $898.00.$229.00Current price is: $229.00.
Longines Women’s L23060710 Symphonette Diamond Black Leather Watch
$3,900.00 Original price was: $3,900.00.$258.83Current price is: $258.83.
Description
black leather Strap. stainless steel case. stainless steel set with diamonds bezel. silver dial with Blue hands and Blue Roman numerals hour markers. diamond. quartz movement. sapphire crystal. 22mmx 34mmx 7mm case. 11mm band width. 30 meters water resistant. L23060710
| Brand | Longines |
| Gender | Female |
| Model | L23060710 |
| Series | Symphonette |
| Movement | Quartz |
| Water Resistant | 30 Meters |
| Speacial Features | Diamond |
| Band Material | Strap |
| Band Color | Black |
| Band Width | 11 mm |
| Band Length | Men’s Standard |
| Band Type | Strap |
| Clasp | Buckle |
| Case Material | Stainless steel |
| Case Size | 34 mm x 22mm |
| Case Thickness | 7 mm |
| Case Shape | Oval |
| Case Back Type | Screw-down |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | Silver |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Screw-down |
| Bezel | Stainless steel set with diamonds |
| Dial Hands | Blue |
| Dial Markers | Blue Roman numerals |
| Subdials | 60 seconds |
Reviews (0)
Be the first to review “Longines Women’s L23060710 Symphonette Diamond Black Leather Watch” Cancel reply
Shipping & Delivery
Related products
Longines Men’s L2.773.5.78.7 Master Complications Chronograph Two-Tone 18kt Gold and Stainless Steel Watch
18kt gold and stainless steel Strap. stainless steel case. 18kt gold bezel. silver dial with Blue hands and Arabic Numerals
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Men’s L27168783 Master Collection 18kt Rose Gold Retrograde Power Reserve Automatic Brown Leather Watch
brown leather Strap. 18kt rose gold case. 18kt rose gold bezel. silver dial with Blue hands and Black Arabic numerals
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Men’s L3.740.3.58.7 Conquest Two-Tone Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. black stainless steel bezel. black dial with Rose Gold-Tone Luminiscent hands and Dot –
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Men’s L4.819.2.11.2 Le Grande Classique Black Leather Watch
stainless steel Strap. stainless steel case. stainless steel bezel. dial with Black hands and Roman Numeral hour markers. . quartz
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Men’s L47446112 La Grandes Classiques Flagship 18kt Yellow Gold Black Leather Watch
black leather Strap. 18kt yellow gold case. 18kt yellow gold bezel. white dial with Black hands and Black Roman numerals
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Women’s L51550166 Dolce Vita Diamond Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel set with diamonds bezel. white dial with Silver hands and Diamonds hour
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Women’s L6.136.4.87.2 Equestrian Diamond Brown Leather Watch
Strap. case. bezel. dial with Blue hands and Diamond hour markers. . movement. crystal. 26mmx 26mmx 0mm case. 0mm band
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Women’s L8.113.4.71.6 PrimaLuna Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel bezel. silver dial with Blue hands and Roman Numerals hour markers. .
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

Reviews
There are no reviews yet.