Longines Women's L23054876 Symphonette Diamond Stainless Steel Watch
$1,575.00 Original price was: $1,575.00.$243.63Current price is: $243.63.
Longines Men's L5.655.4.71.6 DolceVita Stainless Steel Watch
$1,040.00 Original price was: $1,040.00.$236.82Current price is: $236.82.
Longines Women’s L23060876 Symphonette Diamond Stainless Steel Watch
$4,200.00 Original price was: $4,200.00.$262.65Current price is: $262.65.
Description
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel set with diamonds bezel. mother of pearl dial with Silver hands and Diamonds hour markers. diamond. quartz movement. sapphire crystal. 22mmx 34mmx 7mm case. 11mm band width. 30 meters water resistant. L23060876
| Brand | Longines |
| Gender | Female |
| Model | L23060876 |
| Series | Symphonette |
| Movement | Quartz |
| Water Resistant | 30 Meters |
| Speacial Features | Diamond |
| Band Material | Bracelet |
| Band Color | Silver |
| Band Width | 11 mm |
| Band Length | Men’s Standard |
| Band Type | Bracelet |
| Clasp | Deployment |
| Case Material | Stainless steel |
| Case Size | 34 mm x 22mm |
| Case Thickness | 7 mm |
| Case Shape | Oval |
| Case Back Type | Screw-down |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | Mother of Pearl |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Screw-down |
| Bezel | Stainless steel set with diamonds |
| Dial Hands | Silver |
| Dial Markers | Diamonds |
| Subdials | 60 seconds |
Reviews (0)
Be the first to review “Longines Women’s L23060876 Symphonette Diamond Stainless Steel Watch” Cancel reply
Shipping & Delivery
Related products
Longines Men’s L2.773.5.78.7 Master Complications Chronograph Two-Tone 18kt Gold and Stainless Steel Watch
18kt gold and stainless steel Strap. stainless steel case. 18kt gold bezel. silver dial with Blue hands and Arabic Numerals
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Men’s L2.795.4.52.9 Heritage Black Silicone Watch
stainless steel Strap. stainless steel case. stainless steel bezel. dial with Luminiscent hands and Luminiscence hour markers. . quartz movement.
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Men’s L3.740.3.58.7 Conquest Two-Tone Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. black stainless steel bezel. black dial with Rose Gold-Tone Luminiscent hands and Dot –
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Unisex L4.922.1.11.7 Presence Two-Tone Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. 18k rose gold-tone pvd stainless steel bezel. white dial with Black hands and Roman
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Women’s L42594116 Lyre Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel bezel. white dial with Silver hands and Roman Numerals hour markers. .
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Women’s L45130586 La Grande Classique Diamond Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel set with diamonds bezel. black dial with Silver hands and Diamonds hour
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Women’s L6.136.4.87.2 Equestrian Diamond Brown Leather Watch
Strap. case. bezel. dial with Blue hands and Diamond hour markers. . movement. crystal. 26mmx 26mmx 0mm case. 0mm band
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Women’s L8.113.4.71.6 PrimaLuna Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel bezel. silver dial with Blue hands and Roman Numerals hour markers. .
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

Reviews
There are no reviews yet.