Rolex Datejust m278273-0025/0026 31mm Champagne Dial Stainless Steel and Yellow Gold Oyster Watch
$898.00 Original price was: $898.00.$239.00Current price is: $239.00.
Rolex Lady-Datejust 28mm 279175 Aubergine Diamond-Set Dial President Everose Gold
$898.00 Original price was: $898.00.$239.00Current price is: $239.00.
Rolex Cosmograph Daytona m126500ln-0002 40mm
$229.00 – $529.00Price range: $229.00 through $529.00
SKU:
N/A
Tag: Rolex
Description
Own a meticulously handcrafted version with 99% precision of the Auth edition, complete with certification, a great warranty, and excellent customer service.
With years of experience in luxury watches and jewelry, our team of highly trained staff will provide you with the most prestigious products.
- 99% precision in even the smallest details.
- 5-year movement warranty
- The watch comes with the same box, books, and tags as the original.
| Specifications: | |
| Case Shape | Round |
| Case Dimensions | 40mm |
| Case Material | Stainless Steel |
| Dial Color | Black |
| Crystal | Scratch Resistant Sapphire |
| Bezel | Fixed |
| Screw-in Crown | Yes |
| Water Resistance | 100m/330ft |
| Case Back | Solid |
| Band Material | Stainless Steel |
| Color/Finish | |
| Band Name | Rolex Oyster |
| Clasp | Rolex Folding Oysterlock Safety Clasp |
| Clasp Features | Easylink 5mm comfort extension link |
| Movement | Self-winding |
| Complications | Chronograph |
| COSC Certified | Yes |
Reviews (0)
Be the first to review “Rolex Cosmograph Daytona m126500ln-0002 40mm” Cancel reply
Shipping & Delivery
Related products
Rolex Datejust 36mm 126234 Blue Fluted Motif Dial Jubilee Bracelet
Own a meticulously handcrafted version with 99% precision of the Auth edition, complete with certification, a great warranty, and excellent
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Rolex Cosmograph Daytona 126595TBR 40mm
$249.00 – $539.00Price range: $249.00 through $539.00
Own a meticulously handcrafted version with 99% precision of the Auth edition, complete with certification, a great warranty, and excellent
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Rolex Cosmograph Daytona m116506 40mm
$229.00 – $529.00Price range: $229.00 through $529.00
Own a meticulously handcrafted version with 99% precision of the Auth edition, complete with certification, a great warranty, and excellent
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Rolex Cosmograph Daytona M116509 40mm
$229.00 – $529.00Price range: $229.00 through $529.00
Own a meticulously handcrafted version with 99% precision of the Auth edition, complete with certification, a great warranty, and excellent
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Rolex Cosmograph Daytona m126505-0005 40mm
$229.00 – $529.00Price range: $229.00 through $529.00
Own a meticulously handcrafted version with 99% precision of the Auth edition, complete with certification, a great warranty, and excellent
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Rolex Cosmograph Daytona m126508-0005 40mm
$229.00 – $529.00Price range: $229.00 through $529.00
Own a meticulously handcrafted version with 99% precision of the Auth edition, complete with certification, a great warranty, and excellent
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Rolex Cosmograph Daytona m126518ln-0008 40mm
$229.00 – $529.00Price range: $229.00 through $529.00
Own a meticulously handcrafted version with 99% precision of the Auth edition, complete with certification, a great warranty, and excellent
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Rolex Datejust m278241-0009/0010 Rose 31mm Dial Oyster Bracelet Watch
Own a meticulously handcrafted version with 99% precision of the Auth edition, complete with certification, a great warranty, and excellent
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

Reviews
There are no reviews yet.