Rolex Datejust 31mm 278343RBR Silver Dial Yellow Rolesor Jubilee Watch
$898.00 Original price was: $898.00.$239.00Current price is: $239.00.
Rolex Datejust m278381-0027/0028 Chocolate Diamond 31mm Dial Diamond-Set Bezel and Oyster Bracelet Watch
$898.00 Original price was: $898.00.$239.00Current price is: $239.00.
Longines Women’s L42094726 La Grande Classique Stainless Steel Watch
$1,100.00 Original price was: $1,100.00.$237.59Current price is: $237.59.
Description
Description
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel bezel. silver dial with Black hands and Black index hour markers. . quartz movement. sapphire crystal. 24mmx 24mmx 5mm case. 13mm band width. 30 meters water resistant. L42094726
| Brand | Longines |
| Gender | Female |
| Model | L42094726 |
| Series | La Grande Classique |
| Movement | Quartz |
| Water Resistant | 30 Meters |
| Band Material | Bracelet |
| Band Color | Silver |
| Band Width | 13 mm |
| Band Length | Men’s Standard |
| Band Type | Bracelet |
| Clasp | Deployment |
| Case Material | Stainless steel |
| Case Size | 24 mm x 24mm |
| Case Thickness | 5 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Screw-down |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | Silver |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Screw-down |
| Bezel | Stainless steel |
| Dial Hands | Black |
| Dial Markers | Black index |
Reviews (0)
Reviews (0)
Be the first to review “Longines Women’s L42094726 La Grande Classique Stainless Steel Watch” Cancel reply
Size guide
Size guide

Reviews
There are no reviews yet.