Back to products
Rolex Datejust 36mm 126231 Black Dial 36mm Oyster Bracelet
$898.00 Original price was: $898.00.$239.00Current price is: $239.00.
Longines Men’s L26284516 Master Automatic Stainless Steel Watch
$2,050.00 Original price was: $2,050.00.$249.69Current price is: $249.69.
Description
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel bezel. black dial with Silver hands and Silver Roman numerals hour markers. automatic. automatic movement. sapphire crystal. 38mmx 38mmx 10mm case. 20mm band width. 30 meters water resistant. L26284516
| Brand | Longines |
| Gender | Male |
| Model | L26284516 |
| Series | Master |
| Movement | Automatic |
| Water Resistant | 30 Meters |
| Speacial Features | Automatic |
| Band Material | Bracelet |
| Band Color | Silver |
| Band Width | 20 mm |
| Band Length | Men’s Standard |
| Band Type | Bracelet |
| Clasp | Deployment |
| Case Material | Stainless steel |
| Case Size | 38 mm x 38mm |
| Case Thickness | 10 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Screw-down |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | Black |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Screw-down |
| Bezel | Stainless steel |
| Dial Hands | Silver |
| Dial Markers | Silver Roman numerals |
| Calendar | Date display appears at the 6 o’clock position |
Reviews (0)
Be the first to review “Longines Men’s L26284516 Master Automatic Stainless Steel Watch” Cancel reply
Shipping & Delivery
Related products
Longines Men’s L2.919.4.78.6 Master Collection Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. silver-tone stainless steel bezel. silver dial with Blue hands and Arabic Numerals hour markers.
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Men’s L27854766 Conquest Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel bezel. silver dial with Luminiscent hands and Luminiscence hour markers. . automatic
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Men’s L47446112 La Grandes Classiques Flagship 18kt Yellow Gold Black Leather Watch
black leather Strap. 18kt yellow gold case. 18kt yellow gold bezel. white dial with Black hands and Black Roman numerals
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Unisex L4.922.1.11.7 Presence Two-Tone Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. 18k rose gold-tone pvd stainless steel bezel. white dial with Black hands and Roman
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Women’s L42094726 La Grande Classique Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel bezel. silver dial with Black hands and Black index hour markers. .
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Women’s L5.512.4.71.5 DolceVita Red Leather Watch
leather Strap. stainless steel case. stainless steel bezel. white dial with Blue hands and Roman Numerals hour markers. . quartz
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Women’s L51550166 Dolce Vita Diamond Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel set with diamonds bezel. white dial with Silver hands and Diamonds hour
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Women’s L8.110.4.16.6 PrimaLuna Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel bezel. white dial with Silver hands and Index and Arabic Numerals at
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

Reviews
There are no reviews yet.