【Top replica】TAG Heuer Carrera X Porsche Orange Racing
$1,199.00 Original price was: $1,199.00.$241.00Current price is: $241.00.
Rolex Lady-Datejust 28mm 279173 Mother of Pearl Diamond Dial Oyster Bracelet
$898.00 Original price was: $898.00.$239.00Current price is: $239.00.
Longines Men’s L26294786 Master Collection Chronograph Automatic Stainless Steel Watch
$2,775.00 Original price was: $2,775.00.$258.91Current price is: $258.91.
Description
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel bezel. silver dial with Blue hands and Black Arabic numerals hour markers. chronograph automatic. automatic movement. sapphire crystal. 39mmx 39mmx 9mm case. 20mm band width. 50 meters water resistant. L26294786
| Brand | Longines |
| Gender | Male |
| Model | L26294786 |
| Series | Master Collection |
| Movement | Automatic |
| Water Resistant | 50 Meters |
| Speacial Features | Chronograph Automatic |
| Band Material | Bracelet |
| Band Color | Silver |
| Band Width | 20 mm |
| Band Length | Men’s Standard |
| Band Type | Bracelet |
| Clasp | Deployment |
| Case Material | Stainless steel |
| Case Size | 39 mm x 39mm |
| Case Thickness | 9 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Snap-down |
| Display Type | Chronograph |
| Dial Color | Silver |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Push-pull |
| Bezel | Stainless steel |
| Dial Hands | Blue |
| Dial Markers | Black Arabic numerals |
| Calendar | Date display appears at the 6 o’clock position |
| Subdials | Two – 60 second and 30 minute |
Reviews (0)
Be the first to review “Longines Men’s L26294786 Master Collection Chronograph Automatic Stainless Steel Watch” Cancel reply
Shipping & Delivery
Related products
Longines Men’s L27854766 Conquest Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel bezel. silver dial with Luminiscent hands and Luminiscence hour markers. . automatic
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Unisex L4.922.1.11.7 Presence Two-Tone Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. 18k rose gold-tone pvd stainless steel bezel. white dial with Black hands and Roman
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Women’s L4.741.0.11.6 Le Grande Classique Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel bezel. dial with Black hands and Roman Numeral hour markers. . quartz
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Women’s L42094726 La Grande Classique Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel bezel. silver dial with Black hands and Black index hour markers. .
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Women’s L5.512.4.11.6 DolceVita Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. silver-tone stainless steel bezel. white dial with Silver hands and Index hour markers. .
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Women’s L51550166 Dolce Vita Diamond Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel set with diamonds bezel. white dial with Silver hands and Diamonds hour
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Women’s L8.110.4.16.6 PrimaLuna Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel bezel. white dial with Silver hands and Index and Arabic Numerals at
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Women’s L8.113.4.71.6 PrimaLuna Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel bezel. silver dial with Blue hands and Roman Numerals hour markers. .
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

Reviews
There are no reviews yet.