Rolex Lady-Datejust 28mm m279160 Oyster Perpetual Silver Dial Oyster Bracelet
$898.00 Original price was: $898.00.$229.00Current price is: $229.00.
Rolex Lady-Datejust 28mm 279135RBR Diamond Paved Dial
$898.00 Original price was: $898.00.$259.00Current price is: $259.00.
Longines Men’s L27784532 Avigation Automatic Black Stainless Steel Watch
$3,100.00 Original price was: $3,100.00.$263.07Current price is: $263.07.
Description
black stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel bezel. black dial with Silver hands and Silver index hour markers. automatic. automatic movement. sapphire crystal. 41mmx 41mmx 15mm case. 20mm band width. 30 meters water resistant. L27784532
| Brand | Longines |
| Gender | Male |
| Model | L27784532 |
| Series | Avigation |
| Movement | Automatic |
| Water Resistant | 30 Meters |
| Speacial Features | Automatic |
| Band Material | Bracelet |
| Band Color | Black |
| Band Width | 20 mm |
| Band Length | Men’s Standard |
| Band Type | Bracelet |
| Clasp | Deployment |
| Case Material | Stainless steel |
| Case Size | 41 mm x 41mm |
| Case Thickness | 15 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Screw-down |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | Black |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Screw-down |
| Bezel | Stainless steel |
| Dial Hands | Silver |
| Dial Markers | Silver index |
Reviews (0)
Be the first to review “Longines Men’s L27784532 Avigation Automatic Black Stainless Steel Watch” Cancel reply
Shipping & Delivery
Related products
Longines Men’s L2.773.5.78.7 Master Complications Chronograph Two-Tone 18kt Gold and Stainless Steel Watch
18kt gold and stainless steel Strap. stainless steel case. 18kt gold bezel. silver dial with Blue hands and Arabic Numerals
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Men’s L3.740.3.58.7 Conquest Two-Tone Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. black stainless steel bezel. black dial with Rose Gold-Tone Luminiscent hands and Dot –
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Men’s L4.819.2.11.2 Le Grande Classique Black Leather Watch
stainless steel Strap. stainless steel case. stainless steel bezel. dial with Black hands and Roman Numeral hour markers. . quartz
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Men’s L4.974.4.21.6 Flagship Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. silver-tone stainless steel bezel. white dial with Silver-Tone hands and Roman Numerals hour markers.
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Women’s L42094726 La Grande Classique Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel bezel. silver dial with Black hands and Black index hour markers. .
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Women’s L45130586 La Grande Classique Diamond Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel set with diamonds bezel. black dial with Silver hands and Diamonds hour
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Women’s L5.512.4.11.2 La Grande Classique Black Leather Watch
leather Strap. stainless steel case. silver-tone stainless steel bezel. white dial with Black hands and Roman Numerals hour markers. .
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Women’s L81104166 PrimaLuna Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel bezel. white dial with Silver hands and Index and Arabic Numerals at
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

Reviews
There are no reviews yet.