Rolex GMT-Master II 126710blro-0001 40mm
$898.00 Original price was: $898.00.$229.00Current price is: $229.00.
Rolex Lady-Datejust 28mm 279171 Green Diamond Oyster Stainless Steel and Rose Gold
$898.00 Original price was: $898.00.$229.00Current price is: $229.00.
Longines Men’s L37434566 HydroConquest Chronograph Stainless Steel Watch
$1,400.00 Original price was: $1,400.00.$241.41Current price is: $241.41.
Description
stainless steel Bracelet. stainless steel case. black stainless steel, unidirectional bezel. black dial with Silver hands and Silver index hour markers. chronograph. quartz movement. sapphire crystal. 41mmx 41mmx 14mm case. 20mm band width. 300 meters water resistant. L37434566
| Brand | Longines |
| Gender | Male |
| Model | L37434566 |
| Series | HydroConquest |
| Movement | Quartz |
| Water Resistant | 300 Meters |
| Speacial Features | Chronograph |
| Band Material | Bracelet |
| Band Color | Silver |
| Band Width | 20 mm |
| Band Length | Men’s Standard |
| Band Type | Bracelet |
| Clasp | Deployment |
| Case Material | Stainless steel |
| Case Size | 41 mm x 41mm |
| Case Thickness | 14 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Screw-down |
| Display Type | Chronograph |
| Dial Color | Black |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Screw-down |
| Bezel | Black stainless steel, Unidirectional |
| Dial Hands | Silver |
| Dial Markers | Silver index |
| Calendar | Date display appears at the 4 o’clock position |
| Subdials | Three – 60 second, 30 minute and 12 hour |
Reviews (0)
Be the first to review “Longines Men’s L37434566 HydroConquest Chronograph Stainless Steel Watch” Cancel reply
Shipping & Delivery
Related products
Longines Men’s L4.974.4.21.6 Flagship Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. silver-tone stainless steel bezel. white dial with Silver-Tone hands and Roman Numerals hour markers.
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Men’s L47544724 Heritage Column Wheel Chronograph Automatic Black Leather Watch
black leather Strap. stainless steel case. stainless steel bezel. beige dial with Silver hands and Silver index hour markers. chronograph
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Women’s L4.741.0.11.6 Le Grande Classique Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel bezel. dial with Black hands and Roman Numeral hour markers. . quartz
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Women’s L42094726 La Grande Classique Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel bezel. silver dial with Black hands and Black index hour markers. .
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Women’s L45130586 La Grande Classique Diamond Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel set with diamonds bezel. black dial with Silver hands and Diamonds hour
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Women’s L5.512.4.11.6 DolceVita Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. silver-tone stainless steel bezel. white dial with Silver hands and Index hour markers. .
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Women’s L6.136.4.87.2 Equestrian Diamond Brown Leather Watch
Strap. case. bezel. dial with Blue hands and Diamond hour markers. . movement. crystal. 26mmx 26mmx 0mm case. 0mm band
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Women’s L8.110.4.16.6 PrimaLuna Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel bezel. white dial with Silver hands and Index and Arabic Numerals at
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

Reviews
There are no reviews yet.