Longines Men's L2.909.4.97.6 Master Collection Stainless Steel Watch
$2,589.00 Original price was: $2,589.00.$256.55Current price is: $256.55.
Longines Women's L6.136.0.71.2 Equestrian Brown Leather Watch
$1,727.00 Original price was: $1,727.00.$245.58Current price is: $245.58.
Longines Men’s L47094112 La Grande Classique Black Leather Watch
$1,100.00 Original price was: $1,100.00.$237.59Current price is: $237.59.
Description
leather Strap. stainless steel case. stainless steel bezel. white dial with Black hands and Roman Numerals hour markers. . quartz movement. sapphire crystal. 33mmx 33mmx 5mm case. 18mm band width. 30 meters water resistant. L47094112
| Brand | Longines |
| Gender | Male |
| Model | L47094112 |
| Series | La Grande Classique |
| Movement | Quartz |
| Water Resistant | 30 Meters |
| Band Material | Strap |
| Band Color | Black |
| Band Width | 18 mm |
| Band Length | Men’s Standard |
| Band Type | Strap |
| Clasp | Buckle |
| Case Material | Stainless Steel |
| Case Size | 33 mm x 33mm |
| Case Thickness | 5 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Screwed in |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | White |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Pull Push |
| Bezel | Stainless Steel |
| Dial Hands | Black |
| Dial Markers | Roman Numerals |
Reviews (0)
Be the first to review “Longines Men’s L47094112 La Grande Classique Black Leather Watch” Cancel reply
Shipping & Delivery
Related products
Longines Men’s L2.795.4.52.9 Heritage Black Silicone Watch
stainless steel Strap. stainless steel case. stainless steel bezel. dial with Luminiscent hands and Luminiscence hour markers. . quartz movement.
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Men’s L2.919.4.78.6 Master Collection Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. silver-tone stainless steel bezel. silver dial with Blue hands and Arabic Numerals hour markers.
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Men’s L4.921.4.72.6 Presence Stainless Steel Watch
Bracelet. case. bezel. dial with Silver hands and Index hour markers. . movement. crystal. 38.5mmx 38.5mmx 9mm case. 20mm band
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Men’s L47544724 Heritage Column Wheel Chronograph Automatic Black Leather Watch
black leather Strap. stainless steel case. stainless steel bezel. beige dial with Silver hands and Silver index hour markers. chronograph
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Unisex L4.922.1.11.7 Presence Two-Tone Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. 18k rose gold-tone pvd stainless steel bezel. white dial with Black hands and Roman
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Women’s L42094726 La Grande Classique Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel bezel. silver dial with Black hands and Black index hour markers. .
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Women’s L5.512.4.11.2 La Grande Classique Black Leather Watch
leather Strap. stainless steel case. silver-tone stainless steel bezel. white dial with Black hands and Roman Numerals hour markers. .
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Women’s L81104166 PrimaLuna Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel bezel. white dial with Silver hands and Index and Arabic Numerals at
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

Reviews
There are no reviews yet.