Rolex Lady-Datejust 28mm 279175 Rosé Roman Dial Jubilee Everose Gold
$898.00 Original price was: $898.00.$229.00Current price is: $229.00.
Longines Women's L4.512.4.87.6 La Grande Classique Stainless Steel Watch
$1,449.00 Original price was: $1,449.00.$242.05Current price is: $242.05.
Longines Men’s L48744722 Flagship Black Leather Watch
$1,600.00 Original price was: $1,600.00.$243.97Current price is: $243.97.
Description
Description
leather Strap. stainless steel case. stainless steel bezel. silver dial with Silver hands and Index hour markers. . automatic movement. sapphire crystal. 38mmx 38mmx 9.34mm case. 20mm band width. 30 meters water resistant. L48744722
| Brand | Longines |
| Gender | Male |
| Model | L48744722 |
| Series | Flagship |
| Movement | Automatic |
| Water Resistant | 30 Meters |
| Band Material | Strap |
| Band Color | Black |
| Band Width | 20 mm |
| Band Length | Men’s Standard |
| Band Type | Strap |
| Clasp | Buckle |
| Case Material | Stainless Steel |
| Case Size | 38 mm x 38mm |
| Case Thickness | 9.34 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Transparent |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | Silver |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Screw-down |
| Bezel | Stainless Steel |
| Dial Hands | Silver |
| Dial Markers | Index |
| Calendar | Date Display at 3 o’clock position |
Reviews (0)
Reviews (0)
Be the first to review “Longines Men’s L48744722 Flagship Black Leather Watch” Cancel reply
Size guide
Size guide
YOU MAY ALSO LIKE…
Rolex Datejust m278344 Dark Grey Dial 31mm Domed Diamond
Longines Women’s L81125976 PrimaLuna 18kt Yellow Gold Diamond Two-Tone Stainless Steel Watch
Rolex Lady-Datejust 28mm 279171 Aubergine Diamond Oyster Stainless Steel and Rose Gold
Rolex Datejust m278273-0027/0028 31mm White Mother-of-Pearl Dial Stainless Steel and Yellow Gold Oyster Watch
Rolex Lady-Datejust 28mm 279135RBR Rosé Roman Dial
This product is out of stock. If you need to purchase it, please contact us to customize it.Rolex Daytona SAKURA
$239.00 – $629.00Price range: $239.00 through $629.00

Reviews
There are no reviews yet.