Longines Men's L48214112 La Grande Classique Black Leather Watch
$1,125.00 Original price was: $1,125.00.$237.90Current price is: $237.90.
Omega De Ville Ladymatic 34mm White Dial with Diamonds Stainless Steel Strap 425.37.34.20.55.002
$219.00 – $249.00Price range: $219.00 through $249.00
Longines Men’s L49084946 La Grande Classique Stainless Steel Watch
$1,650.00 Original price was: $1,650.00.$244.60Current price is: $244.60.
Description
Description
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel bezel. blue dial with Silver hands and Roman Numerals hour markers. . automatic movement. sapphire crystal. 36mmx 36mmx 0mm case. 20mm band width. 30 meters water resistant. L49084946
| Brand | Longines |
| Gender | Male |
| Model | L49084946 |
| Series | La Grande Classique |
| Movement | Automatic |
| Water Resistant | 30 Meters |
| Band Material | Bracelet |
| Band Color | Silver |
| Band Width | 20 mm |
| Band Length | Men’s Standard |
| Band Type | Bracelet |
| Clasp | Deployant |
| Case Material | Stainless Steel |
| Case Size | 36 mm x 36mm |
| Case Thickness | 0 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Transparent |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | Blue |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Pull-push |
| Bezel | Stainless Steel |
| Dial Hands | Silver |
| Dial Markers | Roman Numerals |
Reviews (0)
Reviews (0)
Be the first to review “Longines Men’s L49084946 La Grande Classique Stainless Steel Watch” Cancel reply
Size guide
Size guide
YOU MAY ALSO LIKE…
Rolex Datejust m278344 Dark Grey Dial 31mm Domed Diamond
Longines Women’s L81125976 PrimaLuna 18kt Yellow Gold Diamond Two-Tone Stainless Steel Watch
Rolex Lady-Datejust 28mm 279171 Aubergine Diamond Oyster Stainless Steel and Rose Gold
Rolex Datejust m278273-0027/0028 31mm White Mother-of-Pearl Dial Stainless Steel and Yellow Gold Oyster Watch
Rolex Lady-Datejust 28mm 279135RBR Rosé Roman Dial
This product is out of stock. If you need to purchase it, please contact us to customize it.Rolex Daytona SAKURA
$239.00 – $629.00Price range: $239.00 through $629.00

Reviews
There are no reviews yet.