Rolex Lady-Datejust 28mm 279384RBR Dark Grey Dial Oyster Bracelet
$898.00 Original price was: $898.00.$239.00Current price is: $239.00.
Longines Men's L46916722 La Grandes Classiques Flagship Black Leather Watch
$4,450.00 Original price was: $4,450.00.$265.84Current price is: $265.84.
Longines Women’s L32774766 Conquest Stainless Steel Watch
$800.00 Original price was: $800.00.$233.77Current price is: $233.77.
Description
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel bezel. grey dial with Silver hands and Index and Arabic Numerals at 6 and 12 o’clock position hour markers. . quartz movement. sapphire crystal. 30mmx 30mmx 0mm case. 20mm band width. 300 meters water resistant. L32774766
| Brand | Longines |
| Gender | Female |
| Model | L32774766 |
| Series | Conquest |
| Movement | Quartz |
| Water Resistant | 300 Meters |
| Band Material | Bracelet |
| Band Color | Silver |
| Band Width | 20 mm |
| Band Length | Men’s Standard |
| Band Type | Bracelet |
| Clasp | Deployant |
| Case Material | Stainless Steel |
| Case Size | 30 mm x 30mm |
| Case Thickness | 0 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Screwed in |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | Grey |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Screw-down |
| Bezel | Stainless Steel |
| Dial Hands | Silver |
| Dial Markers | Index and Arabic Numerals at 6 and 12 o’clock position |
| Calendar | Date Display at 3 o’clock position |
Reviews (0)
Be the first to review “Longines Women’s L32774766 Conquest Stainless Steel Watch” Cancel reply
Shipping & Delivery
Related products
Longines Men’s L2.795.4.52.9 Heritage Black Silicone Watch
stainless steel Strap. stainless steel case. stainless steel bezel. dial with Luminiscent hands and Luminiscence hour markers. . quartz movement.
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Men’s L2.919.4.78.6 Master Collection Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. silver-tone stainless steel bezel. silver dial with Blue hands and Arabic Numerals hour markers.
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Men’s L4.819.2.11.2 Le Grande Classique Black Leather Watch
stainless steel Strap. stainless steel case. stainless steel bezel. dial with Black hands and Roman Numeral hour markers. . quartz
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Men’s L4.910.5.12.7 Elegant Two-Tone Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel bezel. dial with Black hands and Index hour markers. . quartz movement.
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Men’s L47544724 Heritage Column Wheel Chronograph Automatic Black Leather Watch
black leather Strap. stainless steel case. stainless steel bezel. beige dial with Silver hands and Silver index hour markers. chronograph
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Women’s L4.709.1.91.8 La Grande Classique Rose-Tone Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. 18kt rose gold-plated stainless steel case. 18kt rose gold-plated stainless steel bezel. white dial with Black hands
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Women’s L6.136.4.87.2 Equestrian Diamond Brown Leather Watch
Strap. case. bezel. dial with Blue hands and Diamond hour markers. . movement. crystal. 26mmx 26mmx 0mm case. 0mm band
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Women’s L8.110.4.16.6 PrimaLuna Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel bezel. white dial with Silver hands and Index and Arabic Numerals at
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

Reviews
There are no reviews yet.