Longines Women's L32774766 Conquest Stainless Steel Watch
$800.00 Original price was: $800.00.$233.77Current price is: $233.77.
Longines Women's L51554946 Dolce Vita Diamond Stainless Steel Watch
$1,650.00 Original price was: $1,650.00.$244.60Current price is: $244.60.
Longines Men’s L46916722 La Grandes Classiques Flagship Black Leather Watch
$4,450.00 Original price was: $4,450.00.$265.84Current price is: $265.84.
Description
black leather Strap. stainless steel case. stainless steel bezel. silver dial with Silver hands and Silver index hour markers. . quartz movement. sapphire crystal. 33mmx 33mmx 6mm case. 18mm band width. 30 meters water resistant. L46916722
| Brand | Longines |
| Gender | Male |
| Model | L46916722 |
| Series | La Grandes Classiques Flagship |
| Movement | Quartz |
| Water Resistant | 30 Meters |
| Band Material | Strap |
| Band Color | Black |
| Band Width | 18 mm |
| Band Length | Men’s Standard |
| Band Type | Strap |
| Clasp | Buckle |
| Case Material | Stainless steel |
| Case Size | 33 mm x 33mm |
| Case Thickness | 6 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Screw-down |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | Silver |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Screw-down |
| Bezel | Stainless steel |
| Dial Hands | Silver |
| Dial Markers | Silver index |
Reviews (0)
Be the first to review “Longines Men’s L46916722 La Grandes Classiques Flagship Black Leather Watch” Cancel reply
Shipping & Delivery
Related products
Longines Men’s L3.740.3.58.7 Conquest Two-Tone Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. black stainless steel bezel. black dial with Rose Gold-Tone Luminiscent hands and Dot –
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Men’s L4.819.2.11.2 Le Grande Classique Black Leather Watch
stainless steel Strap. stainless steel case. stainless steel bezel. dial with Black hands and Roman Numeral hour markers. . quartz
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Men’s L4.974.4.21.6 Flagship Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. silver-tone stainless steel bezel. white dial with Silver-Tone hands and Roman Numerals hour markers.
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Men’s L47544724 Heritage Column Wheel Chronograph Automatic Black Leather Watch
black leather Strap. stainless steel case. stainless steel bezel. beige dial with Silver hands and Silver index hour markers. chronograph
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Women’s L4.741.0.11.6 Le Grande Classique Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel bezel. dial with Black hands and Roman Numeral hour markers. . quartz
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Women’s L42094726 La Grande Classique Stainless Steel Watch
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel bezel. silver dial with Black hands and Black index hour markers. .
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Women’s L5.512.4.71.5 DolceVita Red Leather Watch
leather Strap. stainless steel case. stainless steel bezel. white dial with Blue hands and Roman Numerals hour markers. . quartz
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Longines Women’s L6.136.4.87.2 Equestrian Diamond Brown Leather Watch
Strap. case. bezel. dial with Blue hands and Diamond hour markers. . movement. crystal. 26mmx 26mmx 0mm case. 0mm band
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

Reviews
There are no reviews yet.